Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem lehet vérnyomáscsökkentőt...

Nem lehet vérnyomáscsökkentőt háziorvostól kivizsgálás nélkül kapni?

Figyelt kérdés

Mostanában 150/80 a vérnyomásom, sosem volt még ilyen magas.

2-3 éve beutaltak ilyen-olyan orvoshoz, kaptam 24 órás vérnyomásmérőt, ahol 90/50-es vérnyomásokat mért 24 órán keresztül! A tudatalattim ennyire levitte és nem kaptam gyógyszert.


Gyanítom most is ez lenne. Nem lehetne a háziorvosomtól kapni valamilyen vérnyomáscsökkentőt így, kivizsgálás nélkül? Túlsúlyos vagyok, szóval emiatt magas.


2012. aug. 29. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
nem
2012. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor mit tegyek? A 24 órás vérnyomásmérő nélkül hogyan kaphatok rá gyógyszert?
2012. aug. 29. 13:40
 3/3 poiu ***** válasza:
A családi orvos felírhat vérnyomáscsökkentőt. Nekem felírt vérnyomás mérés alapján - ennyi volt a vizsgálat. Fogytam közel húsz kilót és nem szedem a gyógyszert. Kénytelen vagy Te is lefogyni, mert rosszabbodhat.
2012. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!