Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek a szívdobogási...

Mitől lehetnek a szívdobogási rohamaim?

Figyelt kérdés

Sokszor hevesen ver a szívem minden különösebb ok nélkül. Reggel felébredés után, lépcsőmászás után, stressz hatására vagy még akkor is amikor egyszerűen csak üllök. Úgy érzem hogy ezekben a helyzetekben a megengedettnál erősebben ver, olyan is van hogy az egész hasam megremeg minden egyes szivverésnél.


A szívem ki volt vizsgálva 9 hónapja és azt mondták hogy nincs baj vele. Erős feszültség is párosul ezzel. Kihez forduljak? Vajon a szívdobogásom érzése okozza ezt a pánikszerű félelmet, vagy a pánik váltsa ki ezt, vagy mindkettő előfordulhat? 24/F


2012. szept. 6. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
vagy a magnéziumhiány, ha szervi elváltozás nincs a tünetek hátterében.
2012. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Utánanéztem és valóban okozhatja ez is. Orvosi előírás nélkül szabad szedni? Vagy előbb ki kell mutatni a hiányt?
2012. szept. 6. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Vitaminokra nincs labor (vagyis, ha van, nem csinálják meg), szóval elkezdheted szedni a magnéziumot kúra szerűen (tehát minden nap), aztán egy idő után tarts szünetet, hogy lásd bevállt-e.

A stresszre kéne valami megoldás.

A fizikai erőnlétedet pedig fokozhatod, ha elkezdesz edzeni. Otthoni torna, több lépcsőzés: már ezek is segítenek. A sportolóknak nem ver szaporán a szívük szinte soha, mert megedzették.

2012. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú, nekem is volt ilyenem, nagyon ijesztő. (35 vagyok).

EKG rendben volt nálam is.


Megpróbáltam többet aludni, és elkezdtem sportolni, bevált. Gyakorlatilag 1 éve nincs ilyen panaszom, pedig előtte napi 1-2x rámjött, főleg este, lefekvéskor.

2012. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a vérnyomásod rendben van? Nekem attól volt ilyenem, de inkább hajnalban. Úgy belekezdett a szívem, hogy még a hányás és a hasmenés is rám jött. Nálam ezt a magas vérnyomás is okozta. Meg kaptam ritmusszabályzót is.
2012. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom nem a legjobb a koromhoz képest. Mértek 140/80-at is, 130/80-at is. A kardiológusom azt mondta hogy ő biza nem fog felirni semmi csökkentőt s ha akarok szedni akkor menjek más orvoshoz mert ő nem vállal felelősséget ilyesmiért, hogy 23 évesnek ilyen gyógyszert írjon. Meg azt is mondta hogy nem olyan vészes még ez a vérnyomás. Majd ha tartósan 140 felett lesz akkor azt mondta majd lehet szedni :)
2012. szept. 6. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen kezdtem el őket szedni. Nagyon cuki az orvosod. Próbálj meditálni, sportolni, és sószegényen étkezni, ez így talán segít. De gondolom, nálad is lehetnek genetikai okai, ha ilyen korán előjött ez a dolog.
2012. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aham, és milyen magas volt a vérnyomásod?
2012. szept. 6. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!