Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak nekem vannak ilyen...

Csak nekem vannak ilyen (ahogy én nevezem) -gondolat rohamaim- vagy másnak is?

Figyelt kérdés
Megpróbálom megfogalmazni,hogy működik az egész. Csak úgy a semmiből, mintha elzárulna a külvilág,egyszerűen nem tudok semmire figyelni. Egy belső hang bepánikol,különféle rossz érzés fog el,bűntudatot ébreszt bennem azokért a cselekedetekért amit tettem vagy mondtam,és hogy ezért az a másik ember mit gondolhat rólam(Pl. most biztos hülyének,furának,beképzeltnek tart vagy akármi más).Mintha magamban magammal beszélnék és próbálom lecsitítani, hogy hagyjon békén mert fáj a fejem tőle(mintha belül sípolna vagy nem tudom) és nem tudok a külvilágra figyelni.Ilyenkor tudnék fogni egy pisztolyt és fejbe lőni magam. Mondták,hogy sokat foglalkozok azzal mit gondolnak rólam az emberek,hogy nézhetek ki kívülről,mindenkinek próbálok megfelelni. De ennek tudatában is ugyanígy tovább foglalkozom vele. Fellázadok magam ellen,hogy hagyjam már abba, de nem tudom. Túl sokat gondolkodom és csak az alkohol tudja csökkenteni ezt a pánik-hatást.Ja és ezek a gondolat rohamok kozott néha ötlet,terv,autóforma,számítás is lejátszódik.Ezután elálmosodom vagy megnyugodok. Nem vagyok jó fogalmazó,lehet hogy elég érthetetlen volt,de próbáltam leírni mit érzek akkor. F/19
2011. szept. 13. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, -ha gondolod levelezhetünk, vagy személyesen is találkozhatunk. A mentálhigiénikus.
2011. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, kivizsgálás szükséges.
2011. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

...autóforma? hö? :D

...ja szerintem is picológus ;D...

...ez olyan neurotikus valami...olyan Ödipuszos :)


20L

2011. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Először háziorvoshoz, az majd továbbküldi. Nem feltétlenül pszichológushoz.
2011. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Velem is sokszor van így. Ha gondolod írj. 17/L
2011. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
autótervezőnek készülök,designernek,sokat foglalkozok az autók külsejével :)
2011. szept. 14. 07:42
 7/11 A kérdező kommentje:
ödipusz? utánanéztem mi az. Nem, nem vonzódom a saját anyámhoz...x)
2011. szept. 14. 07:47
 8/11 anonim ***** válasza:

ödipusz...

egész konkrétan nem úgy értettem, hanem úgy, ahogy az életben nem ritka.

Tehát az ellentétes nemű szülő valamiben több, mint a másik, pl. iskolázottabb, jobb munkahelye van, kitartóbb, okosabb, intelligensebb vagy bármi miatt bizonyos értelemben "jobb", ezért a párjának valahogy ezt kompenzálnia kell, ami néhány esetben nem valósítható meg, mert mondjuk olyan szintű ez a különbség vagy más az értékrendjük (...) és mivel képtelen erre (túl magasak az elvárások), lehetnek mindenféle idegi problémái.

A gyerek meg, akár tudatosan akár nem, akár tetszik, akár nem a szülők példáját követi. Mindkettőét, ezért benne is keletkezhet feszültség a szülők közti kimondott vagy kimondatlan konfliktusok miatt. Dióhéjban ennyi. Ez tulajdonképpen az én történetem, de szinte közhelyszerűen általános. Van sok család psze, ahol ez nem jelent problémát, de ez is sok pszichológiai probléma alapja lehet. :)

2011. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, velem olyan szokott lenni, hogy hirtelen eszembe jut valami általam kellemetlennek titulált esemény, ami szégyenérzetet okoz (szorongásos problémáim vannak), ezek után olyan, mintha valami lehúzná a mellkasom, én is elkezdek magammal "vitatkozni", elhessegetni a gondolatokat, és olyankor legszívesebben én is leszúrnám magam (azon a helyen, ahol szorít a mellkasom).


..Na ez így most elég fura leírva, de tényleg ilyen.

2011. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:11! aki tudja milyen az úgyis érti :)

2011. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!