Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet csináltatni genetika...

Hol lehet csináltatni genetikai vizsgálatot, hogy megtudjam kitől örököltem a kopaszodást?

Figyelt kérdés

Állítólag pontosan megtudhatom hogy kitől örököltem. Jobb is lenne, mert nem mindegy hogy melyik családtagomtól örököltem. Van, akinek fiatalon már az egész haja kihullott, van akinek csak elől, és már idősebb


Köszönöm előre is a válaszokat


2012. szept. 9. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Most azt passzolnám, hogy ilyen tesztük van-e (ha van is, nem "hivatalos"), de a familytreedna-t érdemes lenne megnézned.
2012. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy pontosan meg lehessen mondani, kitöl örököltél bármit is.

Eleve csak a szüleid/nagyszüleid jöhetnek szóba, más rokontól nem örökölhettél semmit.

De a kopaszodás eleve inkább hormonális dolog, nem feltétlen örökölt.

Ezen kivül egy genetiaki vizsgálat nem olcsó, ha ilyen lényegtelen okból akarnád csináltatni, akkor azt természetesen saját zsebböl kellene fizetned, és simán több százezer vagy akár 1 millióra is mehet. Meg a családtagjaidat sem kényszeritheted arra, hogy beleegyezzenek a vizsgálatba, ha meg anélkül valami módon hozzájutsz vizsgálati anyaghoz, akkor azért szintén igen komoly böntetést kaphatsz.

De mindentöl függetlenül eleve nem látom értelmét a dolognak, mert semmi nem változna akkor sem, ha tudod, hogy pl. az anyai üknagyanyádtól örökölted azt a gént.

2012. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lehet is ilyet kérni akkor BP, Pécs és Debrecen csinál ilyet. De mivel

1. nem támogatott ez a vizsgálat, mert nem betegséget akarsz vele diagnosztizáltatni fizetős

2. elég drága vizsgálat (100-on felül van)

3 minek tudni kitől örökölted? a vizsgálat egyébként sem tudja ezt megmondani csak,hogy rendelkezel -e adott génnel.

4. mivel az ilyen vizsgálatok nem terápiás jelegűek, csak diagnosztikusak nem sok értelme van tudni, mert hiába tudod nem kezelhető..... vagy akkor ha kiderül korán fogsz kopaszodni veszel máris parókát?

2012. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Természetesen senkit sem szeretnék kényszeríteni, eszembe sem jutott ilyen...Azért szeretném megtudni, mert most 24 éves vagyok, és úgy tudom hogy nem mindenki egyformán kopaszodik. És azt is tudom hogy nem törvényszerű az öröklődés sem. Van akik szerint amilyen apám haja, olyan lesz nekem is, de más szerint anyai ágon öröklődik az egész, így például anya öccsének a haja a fontos ebből a szempontból.


A családban nagybátyám már huszonévesen is erősen kopaszodott, és most gyakorlatilag már kopasz, míg apám 50 éves lesz lassan, és igaz, hogy elől ő is kopaszodott kicsit, de még mindig elég sok haja van. Ezért szeretném én is megtudni, hogy kb mire számítsak. Vajon elvesztem a hajam már 30 éves korom körül, vagy még 50 évesen is elmondhatom hogy van hajam...Nem mindegy, nem szeretném ha váratlanul érne, szeretnék rá felkészülni, ezért kérdeztem, hogy lehet-e ilyen vizsgálatot csinálni.

2012. szept. 9. 12:27
 5/5 anonim válasza:

A kopaszodással kapcsolatos genetikai szűrővizsgálat a HairDX, ezt Magyarországon is megcsináltathatod. Ezzel a vizsgálattal a kopaszodásra való genetikai hajlamot lehet feltérképezni a CAG génsorozat ismétlődése alapján.

Ha a génsorozat ismétlődése magas, akkor a kopaszodás nagy mértékű lesz és elkerülhetetlen, ha alacsony az ismétlődés nem fogsz kopaszodni, ha közepes, akkor a hajhullásod kezelhető lesz.


A teszt ára 249 Dollár, azaz körülbelül 54 ezer Forint.


Hívd fel több infoért Dr. Sebestyén Juditot (06 20 471 59 76)


[link]

2012. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!