Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a TSH értékem? Ezzel...

Magas a TSH értékem? Ezzel továbbküld majd a háziorvos endokrinológiára?

Figyelt kérdés

Azért küldött el vérvételre, mert szinte folyton fáradt vagyok, sokszor nincs étvágyam és nagyon nehezen fogyok, pedig 95 kg vagyok.


Szóval az értékem 5,4 lett, azt hiszem a referenciaértéknél a max 4.


Ezzel az értékkel tovább fog küldeni a háziorvosom?


2012. szept. 15. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi volt a múltkor, korábban volt magasabb is, de nem kellett elmennem endokrinológushoz. Valahol azt olvastam, hogy 5,5-6 felett szokták kezelni. De erről nemigazán egyeznek meg az orvosi vélemények. A háziorvosom (egyébként rettentő alapos és megbízható)azt mondta, hogy még nem feltétlenül szükséges a kezelés, rám bízza, hogy elmegyek-e, mert még nem olyan vészes. Viszont kb. 90% az esély rá, hogy egyszer muszáj lesz elkezdeni a kezelést, ha most még nem is akarok gyógyszert szedni. Félévente ellenőrzik a TSH-mat.
2012. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne, ha elküldene, hiszen mégiscsak jobban ért hozzá az endokrinológus.
2012. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem utalt be sehová, pedig felhívtam rá a figyelmét 2x is, hogy kicsit magas szerintem.

Azt is mondtam, hogy szerintem emiatt nem tudok lefogyni.

2012. szept. 18. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Ez szerintem sem olyan magas érték, hogy megakadályozza a fogyást, valószínűleg más lehet a probléma. De az anyagcserére érdemes odafigyelni ill. gyorsítani: napi ötszöri kis étkezés, renget rost, zöldség, gyümölcs, sport. Fáradtságra, étvágytalanságra is jó a mozgás és a MgB6.Ja és semmi kenyér, cukor. Nem tudom eddig, hogyan próbáltál fogyni, de valószínűleg valamit nem jól csináltál.
2012. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!