Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ízületi problémákra van...

Ízületi problémákra van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Szüleimnek (54 és 56 évesek) ízületi fájdalmuk van.

A térdük és a forgójuk szokott nagyon fájni. Sajnos gyerekkoruktól kezdve sok fizikai munkát végeztek és végzik a mai napig is. Amikor tudok, akkor segítek nekik, de iskola mellett most nem igazán tudok.

Rengeteg gyógyszert kipróbáltak, de úgy igazán egyik sem vált be és néhány allergén reakciót is váltott ki (pl: Proenzi)

Régebben vettek egy lábmasszőr gépet annak reményében, hogy az enyhíti a fájdalmat. Pár óráig csillapítja is, de utána ugyanúgy fáj.

A lábukat kenőcsökkel is kenik.

Strandra is jártak régebben, de édesanyámnak a víz után csak még jobban fájt a lába.

Bár múltkor tanácsolták neki, hogy ússzon tíz percet a gyógyvízben, tízet a hideg vízben és ezt ismételgesse. Ez jó volt a lábának azt mondta, de ez is csak pár óráig jó.

A gyógyvíz ha használna is, az akkor se lenne jó, mert nincs idejük kijárni a strandra.


Valamit tudtok ajánlani, kezelni lehetne az ízületeiket?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 16. 13:05
 1/4 Gysmo ***** válasza:
A fizioterápia jó lehet, az javítja a keringést az ízületekben. Gondolom ki vannak már kopva. Vannak olyan eszközök amik leveszik a terhelést a térdről, ezeket is ki lehet próbálni, hátha segít. Gyógymasszázs is sokat enyhíthet a fájdalmakon. Ha valamilyen kenőcsöt használnak, azt jól bele kell masszírozni a fájdalmas területre, nem elég simán bekenni. Napi 10 percre feküdjenek úgy, hogy a lábuk alá tesznek valamit, hogy a szív felé kerüljön, ez is segíti a vérkeringést. Nem vagyok orvos, de szerintem ezek segíthetnek. Azt is tudni kell pontosan, hogy gyulladtak-e az ízületek, vagy kopottak, mert teljesen más a kezelése.
2012. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Erika Tóth válasza:

Nálunk is hasonló problémával küszködnek a nagyszülők. Ennek a kornak velejárója a különböző ízületi betegségek.

Eleinte a szokásos gyógyszeres, kenőcsös megoldást választottuk, illetve javasolták. Az orvosok szintén csak annyit mondtak, hogy ebben a korban ez 'természetes'.

Nemrég az egyik ismerősöm kölcsönadta a Medicur nevezetű készülékét. Ez egy mágnes terápiás eszköz, amit az ízületi fájdalmakra ajánlottak.

Kicsit vonakodtam, bár gondoltam egy próbát megér.

Eléggé meglepett, amikor nagymamám egyre kevesebbet panaszkodott a lábára, illetve 3 het használat után szinte teljesen elmúltak a fájdalmai.


Szerintem érdemes utána olvasni,néha én is kölcsön kérem tőle ha fáj a térdem, és eddig bevált.

2012. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod!


Ez a Medicur érdekesen hangzik. Magyar weboldalakon alig találtam ilyet sajnos. Amit találtam az 110 ezer forint. Bár láttam ilyet külföldi oldalon 165 fontért, ami kb. 57 ezer forint. Az már sokkal barátságosabb ár érte.

Sajnos kölcsön kérni nem tudunk ilyet, mert tudtunkkal nincs senkinek még hasonló ketyeréje se.

Ez amúgy csak a fájdalomcsillapításra szolgál?

Ezt írják az egyik oldalon:

"MEDICURŸ által kibocsátott frekvenciák serkentik a szervezet endorfin termelését, mely csökkenti a fájdalomérzetet."


Amúgy letudnád írni, hogyan kell ezt használni?

Ami leírást találtam róla az angol és nem nagyon értem,

mert németet tanulok.

2012. okt. 8. 19:17
 4/4 Erika Tóth válasza:

A használata nagyon egyszerű, ezért is tudják használni az idősebb generációk is. 3 funkció van rajta, amit be lehet állítani, attól függően, hogy mire szeretnéd használni. Mi a pirosat szoktuk, mert az van az ízületi fájdalmakra.

Van hozzá egy tépőzáras pánt is, amivel rögzíteni lehet arra a területre ami fáj, de e nélkül is használható.


Tudtommal a készüléket kifejezetten fájdalomcsillapításra ajánlják, de emellett alkalmazható egyéb területen is. Ezzel kapcsolatban érdemes megkeresni a boltot, mivel mi csak az ízületi- és izomfájdalmakra használtuk, így a többivel kapcsolatban nem tudok véleményt mondani.


Utánakérdeztem az ismerősömnél, akitől kaptuk a Medicur-t, hogy ő honnan szerezte be. Ő ebből a webáruházból rendelte: [link] Itt biztos tudnak segíteni, hogy pontosan mire jó a készülék. Ha jól láttam valamilyen nyereményjáték is van éppen, egy próbát az is megér.


A használatáról itt van egy útmutató : [link]


Remélem tudtam segíteni, de még utána kérdezek, hátha tudnak valamit ajánlani.

2012. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!