Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még mindig bepisilek éjszakánk...

Még mindig bepisilek éjszakánként (12/L) Mitől lehet ez? További lent!

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok! Éjszakánként gyakran bepisilek. Voltunk már régebben orvosnál,de azt mondták hogy semmi bajom! Ötleteket várok,hogy mitől lehet :(
2012. szept. 16. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát pedig ezzel mindenképp orvoshoz kell menni, ez az inkontinencia.
2012. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lelki okok? Ért valami trauma, vagy történt valami a családba?
2012. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
El kell menned orvoshoz, mert ez inkontinencia! Viszont emiatt soha ne szégyell Magad, mert nem tehetsz róla! :)
2012. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yuda ***** válasza:

Kétféle orvos létezik, mint ahogyan a betegségednek is kétféle oka lehetséges. Talán nem jártatok mindkettőnél.

1. szervi oka lehet. vagy az, hogy pl.nem záródik rendesen a gátizom, vagy tudatosan meg kel tanulnod.

2.pszichés oka van. Ez lehet stresszes környezet, vagy félelmek. valamiért nem érzed magad biztonságban. Olvass utána pl. itt.

[link]

vagy innen több oldalra bejutsz:

[link]

2012. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez is el kéne menni.Kisgyerekkori traumák szoktak ilyet okozni,néha nem is emlékszik rá az illető vagy a pszichéje védekezésképp elnyomja az emléket.Ha a szervi okokat kizárták akkor valószínűnek tűnik ez a lelki ok.
2012. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is sokáig bepisíltem,nálam az volt,hogy alulról fázhattam fel,mert amikor ki lett cserélve az ágyam ,mert már nagyon szaga volt akkor soha többet nem pisiltem be.
2012. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló :

Az elmúlt egy évem eléggé stresszes volt! De már évek óta ez van,nem most kezdődött! Szóval nem tudom hogy ez lehet-e a dolog mögött!

2012. szept. 16. 17:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!:)
2012. szept. 16. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgáltatni, és kaphatsz rá gyógyszert!
2012. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!


Nem inkontinencia,egyrészt nem ezekkel a tünetekkel jár.Mint írtad nálad csak éjszakánként fordul elő hogy bepisilsz,miközben alszol.

Ami először eszembe jutott,a stressz.És persze mint minden stresszelő ember,nagy valószínüséggel te sem érzékeled a valódi problémát,úgy értem,hogy ha megkérdezik,hogy ideges vagy-e valami miatt akkor a válaszod nem.Ha meg a válaszod igen,akkor máris megvan a probléma megoldása.Lehet hogy már attól simán stresszelsz,hogy bepisilsz éjjelente.Hidd el az agyunk olyan egy kelekótya szerkezet,hogyha akar borzasztó dolgokat tud velünk csinálni.Nah ezért jó a tyúkoknak.:-)


A másik fele,bár erre nem gyanakszom,mert csak esetenkénti ágy vizelésről beszélünk,éjszakánként,a szervi probléma,esetleg gyulladás.De mint mondtam ez nem lehet,egyrészt mert más tünetekkel is járna,másrészről napközben is találkoznál a problémával.


Valószínüleg valami idegi(nem a szerves oldalára gondolok),illetve mondhatom úgyis hogy lelki eredetű probléma húzódik a háttérben.

Amit tudsz ellene tenni,hogy lefekvés előtt mondjuk másfél órával már ne nagyon igyál csak minimálisat,és közvetlenül lefekvés előtt erőltesd ki magadból azt a pici pisit is.Ne aludj az oldaladon,és a hasadon.Húzzál zoknit.Ha hideg a lábunk,és fázik,többször jön ránk a vizelés.Ha pl van akvárium a szobában,amiben butyog a levegőztető,kapcsold ki,reggelig nem purcannak ki a halak.Viszont maga a víz apró buggyogására is érzékeny némely ember füle,főleg alvás közben.

Esetleg ha van számítógéped,aminek képernyőkímélője,virtuális vízesés,vagy tengeri élet,akkor azt is ajánlatos kikapcsolni.


Másik kérdés eleget pihensz?Nem vagy túl fáradt esténként amikor lefekszel.Illetve úgy kérdezem,nem csak akkor pisilsz be amikor kicsit fáradtabban fekszel le?!mert tudod van az agynak egy olyan tulajdonsága,ha kikapcsol egy bizonyos szinten,megszűnnek bizonyos izmok működése,és a test teljesen elernyed.Alkohol hatására kimutatható,hogy van ez a bizonyos alvás szakasz,de alkohol nélkül is kimutatták már.Előidézhető,alváshiányban szenvedők között,vagy alvászavarban küzdők között.


Most egyenlőre ennyit tudok így mondani,ami eszembe jut erről.Kicsit utána olvasgatok a neten,hátha találok rá valamit,de szerintem azért egy orvosi kontroll nem árt,menjetek el egy maszekhoz,ő biztosan nem küld el azzal,hogy semmi bajod.Legyél te is és anyukád is egy kicsit kitartóbbak,az orvosokkal szembenn,sajons muszály,mert mindenre csak legyintenek.


De tisztelt kérdező,én arra gyanakszom,hogy kicsit a lelki világod van megborulva,mégha úgy is érzed hogy nem így van.Az agyunk egy nagyon intelligens szervünk,és agy jelez neked hogy baj van.És ezt ne az egészégedre értsd,hanem lehet hogy valamin rágódsz,vagy valamitől rettegsz,vagy valamin gyötrődsz,amiről egyenlőre nagyon nem tudsz,csak a tudatalattid.


Remélem jobb lesz minden,és megszűnik a problémád.Együttérzek veled,én 9 éves koromban kezdtem el bepisilni,de nekem előtte halt meg anyukám.Másfél évig hordtam éjszakai pelenkát,és egyszercsak elmúlt.Minden orvosnál voltunk,mígnem találkoztunk egy olyannal,aki nem a testi problémákat akarta kideríteni hanem a lelki problémákat.És msáfél hónap alatt sikerült is neki.


Szorítok!

2012. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!