Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki aki epilepsziás és...

Valaki aki epilepsziás és hasonló cipőben jár?

Figyelt kérdés
21 éves férfi vagyok.3 szor volt 2-3 perces görcsös rohamom...az első másfél éve...mind a három disco után volt,játszottam a tűzzel:S . ezen kívül még ha nemvagyok kipihenve pl. reggelente az ajkam remeg..de ez csak így pillanatokra..kaptam rá Rivotril-t..amitől ez megszűnt..de hát utána olvastam és rájöttem h nemépp a megfelelő gyógyszer..most új orvoshoz mentem és újra kivizsgáltak..most már epilepsziára írtak ki gyógyszert. ezen kívül tegnap bevonták a jogosítványom is 1 évre.Ezen kívül aztmondták h napi 8-9 órát kell aludnom.Egyetemre járok ahol ezt elég nehéz betartani,de hát már így sem ittam alkoholt egy éve,nem discozok,nem éjszakázom..még szerencse h van egy barátnőm akivel nagyon szeressük egymást és ő így is elfogad.Eddig csak a legszűkebb baráti köröm tudott a betegségemről,ez a legnehezebb h mostmár egyre többen megtudják majd:S.Aki hasonló cipőben jár írhatna vmit..hogy élte meg ezeket a kötöttségeket ennyi évesen.(tudom jól h ettől nagyobb problémák is vannak,de hát mindenkinek a saját problémája a legnagyobb..) előre is köszi.
2012. szept. 18. 21:50
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Egyáltalán nem baj, ha tudnak a betegségedről. Mindenkiben van valami ilyesmi. Nagyon jól betartod amit az orvosok felírnak, folytasd továbbra is így, és nem lesz semmi baj. :)
2012. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Inkább jobb ha tudják a környezetedben lévő barátok, évfolyamtársak! Mert akkor nem ijednek meg, és inkább tudnak segíteni!

Nekem kolesztársam volt epilepsziás, és nem tudtam. Ezért mikor egy edzés közben a földre vágta magát, akkor nagyon megijedtünk. Szerencsére nem ütötte be magát semmibe. Jobb lett volna legalább tudni, hogy ilyesmi várható, mert ha egy veszélyesebb helyen történik, akkor úgy védjük elsősorban a fejét, hogy ne sérüljön. Így meg csak mák volt,hogy nem volt ott semmi tárgy, és rohantunk tanárért+orvosért...

2012. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
+még annyit, hogy nemcsak a társunk epilepsziájáról nem tudtunk addig, hanem azt se tudtuk, hogy ilyen betegség létezik...
2012. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
hááát ja de nekem csak discok után voltak rohamaim,sztem ha betartom a dolgokat nemfogok összepottyanni,a kolesztársad milyen gyakran pottyant össze?és neki mitmondtak mitől lehet?
2012. szept. 19. 11:43
 5/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én esetem annyiban más, hogy óvodás korom óta epilepsziás vagyok , tehát együtt éltem vele egész életemben (most 24 vagyok). Sokáig én is titkoltam/szégyelltem, és pont egy 9-es osztálykiránduláson lettem rosszul, az volt a szerencsém, hogy egy osztálytársamnak már elmondtam előtte.

De ami a legfontosabb: ne szégyelld, ne titkold! Ez a te érdeked is, ahogy az előttem szólók is leírták.

Ha szóba kerül, hogy epilepsziás vagyok, és az a reakció, hogy "Úúúúúú tééényleeg?", akkor csak olyasmit szoktam válaszolni, hogy "Nyugi, nem fogom magam hanyatt dobni itt a betonon". És kb. ennyivel le van tudva az egész. Ha bármi történne, tudni fogják, miért. Ha meg nem, akkor többet szóba se kerül. Nincs rajta mit titkolni, ez egy betegség. A másik asztmás, a harmadiknak meg pikkelysömöre van. Ennyi.

De fontos, hogy találj egy jó orvost. Nekem az eddigi pályafutásom alatt akkor egyszer volt rohamom, amikor egy kis időre nem a saját dokim kezelt.

A dokim is azt mondta, éljem úgy az életem, ahogy bárki más, csak éjjeli őr ne legyek :)

Persze szerencsém van, gyógyszer mellett teljesen tünetmentes vagyok.

2012. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A kolesztársamnak nem tudom miért volt rohama, és azt sem tudom igazából, hogy hányszor. Én úgy emlékzsem kétszer láttam, és néhány esetről hallottam. Kb 2 évet voltunk egy koleszban, azon belül csak keveset egy szobában, nem voltunk sülve főve együtt, és már ez sok-sok évvel ezelőtt volt. Ezért nem tudok többet.

Csak ezt akartam leírni, hogy gyakorlatilag gyerekként, tiniként azt sem tudtuk mi az epilepszia és hogy egy társunk epilepsziás. És akkor megijedtünk, segítségért rohantunk, holott inkább vigyázni kellett volna rá, hogy ne üsse meg magát.

2012. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! ja és annyit szeretnék még h te akinek ovodás kora óta van ez...nem is vezethecc?
2012. szept. 20. 18:45
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Most néhányan megszólnak, az biztos, de epilepsziásként mondom: soha semmilyen körülmények között ne mondd el iskolában, munkahelyen stb. Az emberek hajlamosak teljesen kirekeszteni a másikat! Az ember egészségügyi állapota teljes mértékben MAGÁNÜGY.

Amúgy hozzáállásilag kb az a helyzet az epilepsziával, mint száz évvel ezelőtt...

Az más dolog, hogy életed párjával megosztod, de megint más, ha bekerülsz egy kollektívába, és egyből ez jön elő...

2012. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Kedves előző: én nem szóllak meg, nem kötelességed elmondani senkinek, de ahogy az előbbiekben többen is írtuk, szerintünk ez így biztonságosabb. Másrészt, ha mi magunk is úgy kezeljük ezt, mint titkolandó témát, akkor ne is várjuk el, hogy a közvélemény változzon.

Én sem megyek oda mindenkihez, és közlöm, hogy epilepsziás vagyok. De pl. sajnos nálam elég sokszor szóba kerül a végleges szőrtelenítés ("szerencsés" típus vagyok). Ha valaki megkérdezi, miért nem csináltatom meg, nem fogok mindenféle hülyeséget kitalálni; egyszerűen elmondom, hogy az epilepszia kizáró ok, és ennyi.

Engem még soha, sehol nem közösítettek ki emiatt.

Az emberek persze különféle módokon reagálnak. Van, aki nem tud rá hirtelen semmit mondani, van, aki olyan könnyen kezeli mint én, és van, aki kifejezetten érdeklődni kezd, mi is ez, stb.


Téged (kedves előző) hol közösítettek ki emiatt?


Amúgy nincs jogsim, de beszéltem erről a dokimmal, és lehetne.

2012. okt. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne arra válaszolni, hogy honnan NEM közösítettek ki emiatt...

Volt munkahelyem, ahonnét emiatt bocsátott el a főnököm (egy volt osztálytársam volt olyan "aranyos", hogy elmondja neki, mindössze 2 hónapot voltam ott). Persze nem volt köteles megmondani a felmondás okát, de sejtettem... :(


Tapasztalatom szerint akár elmondod, akár nem: a te ügyed, csak aztán ne fájjon, hogy utána vagy azt hiszik hülye vagy (még orvosban is láttam ilyet, sajnos terhességem alatt), vagy minden egyes rezdülésedre azt gondolják, jaj, mindjárt rohama lesz, jaj mit csináljak...

2012. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!