Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok elaludni, csak...

Nem tudok elaludni, csak nagyon későn éjjel. Hasonló tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés

Jelenleg már nem tanulok egyetemen, és még nem kezdtem el dolgozni, ezért "megtehetem", hogy bármikor menjek lefeküdni és hogy másnap bármikor keljek fel.

Nyáron, amíg nagyon meleg volt, és csak esténként volt kellemesebb az idő, tényleg nehezen ment az elalvás, ami talán természetes is másoknak is. De most, hogy hűvösebb van, ez nem változott meg. Hiába van 11-12 óra, még olvasok, még elkezdek netezni, és képtelen vagyok elaludni, csak 2-3 óra körül. Másnap meg persze alszom amíg tudok (sokszor nagyon későig, délig) , de érzem hogy ez nagyon egészségtelen.

Lehet hogy az megoldás, hogy felkelek reggel korán, hogy estére jól kifárasszam magam és hamarabb lefeküdjek, elaludjak? Próbáltam már, de volt hogy mégis megint éjjel mentem aludni, és így másnap még tovább aludtam, mert ugye előző nap még fáradtabb voltam.


Van valakinek hasonló tapasztalata, és megoldása, ami használt?


2012. szept. 16. 19:43
 1/3 anonim válasza:
100%
Most olvastam egy heti újságban, hogy a tv, számítógép, telefon, tablet olyan fényeket bocsátanak ki magukból amik álmatlanságot okozhatnak ezért alvás elött két órával érdemes őket kikapcsolni . én nem kapcsolom ki a tvémet alvás elött csak nézemm és ha álmosodom lekapcsolom és elalszom
2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

elsőnek

úh köszi, ezt nem tudtam...nem hallottam róla. Köszi az infót, lehet hogy az esti netezést akkor hanyagolni kéne.

2012. szept. 16. 20:14
 3/3 anonim válasza:
szivesen
2012. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!