Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vitiligo tartós betegségnek...

A vitiligo tartós betegségnek számít?

Figyelt kérdés

Édesanyám vitiligoban szenved, ami egy - jelen állapot szerint - gyógyíthatatlan autoimmun bőrbetegség. A bőrön pigmenthiányos (hófehér és védtelen) foltok jelennek meg, amit egyes orvosok szerint az okoz, hogy a szervezet a pigmentsejteket idegen anyagnak véli, és elkezdi pusztítani.

Nagyjából két éve megjelentek rajtam is ezek a foltok, orvosnál még nem jártam vele, de tervbe van véve. A gond az, hogy a kenőcs - ami lehet, hogy használ - kb. havi 10 000 Ft-ba kerül. Idén kezdem az egyetemet, és tartós betegség címen kaphatnék szociális ösztöndíjat, így elkezdhetném a betegség kezelését.


2009. aug. 2. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állítólag tartós betegség, ha szerencséd van rendesen fehéredsz ki, de ha nem akkor foltokban... Nem tudom, hogy lehet-e már pótolni a pigmenteket, de ha lehet akkor még gyógyítható.. A kenocsot minden esetre próbáld ki, ne sajnáld rá a pénzt, lehet, hogy segíthet!
2009. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tartósnak számít.
2009. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat!

Másodszor: nem gyógyítható, csak kezelhető. A kenőcs az esetek kb. 50%-ában okoz repigmentációt, ráadásul a kezelt felületen (meg bárhol máshol) a későbbiekben újra megjelenhetnek a foltok. A kenőcs csak tüneti kezelésre jó, a betegség okát nem gyógyítja. :(

Ráadásul anyukámon a foltok kb. 14 éves kora óta vannak jelen, és nem fehéredett ki teljesen, néhol barna a bőre, néhol meg fehér.

Sajnos félek attól, hogy ez a betegség egy állásinterjút is befolyásolhat a jövőben. :(

2009. aug. 3. 09:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hmm erre nem is gondoltam, pedig én is sajna ebbe szenvedek..:( erre lehetne valami támogatást kérni? mert tényleg nem olcsó a krém..
2009. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Végül kiderült, hogy nem számít tartós betegségnek, mert pusztán "esztétikai" gondot okoz. Holott a leégések, a rákra való magas hajlam, stb. szerintem nem pusztán esztétikai gond.

Na mindegy.


22:42-es! Szia!


Nem tudom, én megpróbálom, hátha. :) Kértem igazolást bőrgyógyásztól, ő írt egy olyan papírt, hogy van ez a betegségem. Leírta, hogy hol jelent meg (azóta még több helyen is felfedeztem, mert elég fehér a bőröm, és napozás előtt nem látszott eddig), és leírta azt is, hogy milyen krémmel érdemes kezelni. Én személy szerint ki fogom váltani a krémet, és a számlát csatolni fogom a papírral együtt a szoctám igénylésemhez. Aztán várok, hogy kapok-e valamit.

2009. aug. 11. 10:07
 6/11 anonim válasza:
Ne haragudj, én kérdeznék, és előre megköszönöm, ha válaszolsz:nagyon pici fehér pöttyeim vannak a lábamon./max.1 mm-esek/. Szerinted ez is lehet vitiligo?
2009. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Elvileg lehet, bár ritkán kezdődik a lábon. Nézesd meg egy bőrgyógyásszal, ő tud biztosat mondani.

2009. szept. 3. 21:37
 8/11 anonim válasza:
Köszönöm szépen a választ, azóta beszéltem egy vitiligossal, és azt mondta, egészen más ami nekem van, ez a nap miatt jött ki, a vitiligo egészen más.
2009. szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom hogy tartós. Én 13 éve vagyok pigmenthiányos:(
2010. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
kenőcsöt ne vegyél semmit se ér, tanulj meg vele élni. nekem is bazinagy foltjaim vannak sőt osztálytársamnak még nagyobbak aztán sose jelentett nekünk gondot a párkapcsolatok stb terén se. vigyázni kell a napon!!! napkrémet használj, nagy faktorút. egyébként spontán visszafordulhat. nekem vannak visszabarnult részeim.
2010. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!