Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vitiligo tartós betegségnek...

A vitiligo tartós betegségnek számít?

Figyelt kérdés

Édesanyám vitiligoban szenved, ami egy - jelen állapot szerint - gyógyíthatatlan autoimmun bőrbetegség. A bőrön pigmenthiányos (hófehér és védtelen) foltok jelennek meg, amit egyes orvosok szerint az okoz, hogy a szervezet a pigmentsejteket idegen anyagnak véli, és elkezdi pusztítani.

Nagyjából két éve megjelentek rajtam is ezek a foltok, orvosnál még nem jártam vele, de tervbe van véve. A gond az, hogy a kenőcs - ami lehet, hogy használ - kb. havi 10 000 Ft-ba kerül. Idén kezdem az egyetemet, és tartós betegség címen kaphatnék szociális ösztöndíjat, így elkezdhetném a betegség kezelését.


2009. aug. 2. 22:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
60%
szerintem a vitiligo nem csak esztétikai gondokat okoz hanem komoly lelki problémákat is!!! 14/L
2010. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!