Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen viszketés...

Elviselhetetlen viszketés meleg hatására! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha melegem lesz (általában nem a környezet miatt, hanem vagy ha kellemetlen helyzetbe kerülök, kimelegedtem, vagy a ruha rajtam túl sokat melegít) akkor iszonyúan erős, szinte szúró pontokban elkezdek viszketni. Amint egyet megvakarok, megjelenik a közelben egy másik. A legtöbb ilyen pont a nyakamon van, de arcon, fejbőrön, vállon, ritkábban ágyék környékén is érzem őket.

Iszonyú idegesítőek, főleg hogy tesiórák többségén elő szoktak jönni. Annyira erősek, hogy nem lehet kibírni, hogy ne vakarjam meg. Látható jele, nyoma semmi nincs, csak szép vörös lesz a bőröm, miután össze-vissza vakargattam.

Kicsit utánaolvastam a neten, de másoknak ez csak zuhanyzás után jön elő. Nos, nekem zuhanyzás után még SOHA.

Biciklizés közben, szimpla sétálás közben, kicsit vastagabb kabátban, jégkorizáskor(!) is előjön.

Körülbelül 3.5-4 éve kezdődött, 2008-2009 szilveszterekor jött egy hatalmas "adag", utána 5 percig vakaróztam.

Most 18 vagyok, hamarosan szalagavató, és tánc közben nagyon-nagyon nem lenne jó még a vakarózásommal is foglalkozni...


2012. szept. 26. 15:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy fiú vagyok.
2012. szept. 26. 15:10
 2/8 anonim válasza:
szia!nekem ugyanez a gondom,ugyanigy ahogy leirtad.jutottál valamire a dologgal kapcsolatban,hogy miért van ez?Segits kérlek mert kibirhatatlan ez a viszketés
2013. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A leírtak nyirokproblémák, és csalán valamint galajteával helyrehozható - amennyiben valódi pamutot, és kamillás hintőport is használ hajlatokban, és ahol ez lehetséges.
2014. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem hasonló problémám volt és elmentem fele orvoshoz. Azt mondták, hogy valamilyen enzimből túl sok van a szervezetembe és az váltja ki ezt a reakciót. Felírtak egy gyógyszert ami 2 hét után megszűntette ezt viszketést.
2017. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kutyaszar97 válasza:
4/4 -es válaszoló mi volt a gyógyszer neve? Elég fontos lenne
2020. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es engem is érdekelne, ugyan ez a problémám. Fürdésnél, ha eszek csípőset, bejövök hidegről a meleg házba, ilyenkor jön elő szúró pontokban. Ami érdekes, hogy deréktól lefele egyszer sem tapasztaltam.
2021. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha a 4-es látja, akkor hálásak lennénk egy tippre, hogy milyen enzimről volt szó, és melyik gyógyszer :) köszi
2021. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Antihisztamin tipusu gyogyszert kell szedni ra (pl. Cetirizin).
ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!