Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Önpusztító életmódot élek....

Önpusztító életmódot élek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egész héten dolgozom, hétvégén nem, de sokszor akkor is elfoglalt vagyok. Igaz mostanában sok a stressz, de szerintem túlzás már amit csinálok. Túl sok cigit szívok, feszt iszom az energiaitalt, kialvatlan vagyok. Először barátnőm hívta fel a figyelmem erre a dolgokra, persze rögtön vitáztam vele, mert reflexböl kérdeztem: miért sajnálod bmeg? Este összebukok már 9 óra fele, reggel már nem tudok pihenni hétvégén sem. Tudom hogy minden agyban dől el először, ezért is írok ide. Mit tegyek? Csökkenteném a cigit, de nem tudom mert kell, de tudom hogy nagy gondjaim lesznek belőle. ( napi 2 doboz )Valami értelmes válaszokat pls


22/F


2012. szept. 29. 07:02
 1/5 Hazardteam válasza:
Ennyiből nem áll rendelkezésre elegendő információ az ok, vagyis a gyökér megállapításához. Találgatni persze lehet, de túl homályos lenne, attól viszont nem vagy beljebb, ha átmegyünk tippmixbe, vagy látszatmegoldásokkal árasztanak el, amikor valóságos problémád van. Én most konkrétan kidőlök, de annyit megtehetek, hogy küldök privátban valamit, ami adhat némi támpontot első körben.
2012. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túlpörögtél.

1-2 nap totál lazítás, kikapcsolódás, helyreállítaná a napi ritmusodat.

Egy olyan helyre kellene elmenned, elmennetek, ahol teljesen más környezetben lennétek, mint az otthoni, semmi mással nem kellene foglalkozni, csak napi séta erdőn, mezőn, vagy pl. ülni a vízparton, beszívni a friss levegőt, távol emberektől, telefontól!!!!. Semmi tömeg, semmi nagyvárosi forgalom, utcazaj, stb.

Az, hogy a 4 fal között most alszol 10 órát, nem biztos, hogy elegendő.

2012. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

Egyrészt ahogy a 2. írta, az ilyenből valamilyen „nyaralás” tud a legjobban kizökkenteni.


Másrészt, nem gondolnád, de az energiaital és a dohány (még ha a nap elején segít is) összességében sokat ront a helyzeten. Dolgoztam pár évig váltott műszakban, a legtöbbszor kialvatlan voltam, munka közben ment a koffein, dohány, gyakran némi alkohol is, és én lepődtem meg a legjobban, hogy mikor mindezt hanyagoltam, sokkal jobban bírtam.


Ezek a dolgok csökkentik a fáratdságérzetet, de magát a fáradtságot csak fokozzák. Ezeknél teljesen klasszikus tünet, hogy reggel se vagy túl jól, de este már alig élsz. Az árukból meg vegyél bármi mást (étel-ital-édesség), aminek az ízét szereted, de hatóanyag nincs benne.

2012. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a nyaralás a megoldás! utána minden visszaállna! Igen, agyba dől el. Próbálj fokozatosan, tudatosan csökkenteni a cigin, energiaitalon. Próbálj mindig ugyanabba az időbe lefeküdni. 2-3 hét, és jobb lesz. Menni fog!
2012. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze!

De egy új ritmust a szervezet csak akkor tud, ha drasztikusan kizökkentjük belőle. Majd utána képes lesz átállni egy megfontoltabb, lassan járj, tovább érsz tempóra.

De előtte ki kell zökkenteni a mostaniból.

2012. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!