Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Írnátok pár nyugtató szót?

Írnátok pár nyugtató szót?

Figyelt kérdés

Sajnos én azok közé tartozok aki fél a h1n1-től.

Párom egy olyan családhoz megy dolgozni akik hétvégén jöttek haza Görögországból.Én nagyon félek,hogy ők esetleg hazahozhatták a vírust.Páromnak mindenképpen mennie kell,mert így szól a szerződés:(

Szerintetek mekkora esélye van,hogy elkapjuk.????Nagyon félek!


2009. aug. 4. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az aggódás nem normális mértékű, és hiába írunk pár nyugtató szót, az sem fog megnyugtatni. Kérj a háziorvosodtól beutalót egy pszichiáterhez, és beszélgess el vele. (Nem szégyen!) Amúgy ugyan annyi esélyetek van elkapni a betegséget ettől a családtól mint egy olyantól aki nem volt külföldön. Ilyen alapon minden embertől retteghetnél. Amúgy szerintem nem kapja el a párod.
2009. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hamarosan igényelni lehet az oltóanyagot ellene. ha esetleg nem tudod addig neki beadatni, akkor se aggódj. nem lehet állandóan mindig mindentől félni. ha esetleg elkapja, az sem tragédia, nyilván erős, fiatal férfiember a barátod, nem lesz nála súlyosabb, mint egy sima influenza. azt csak a média fújja fel, hogy ez egy borzalmasan veszélyes betegség, mert valahogy el kell adniuk a hírt. aki eddig belehalt, azok súlyosan legyengült immunrendszerű, szívbeteg idősebb emberek voltak, akikre egy sima influenza is életveszélyes lett volna. a barátod tartson be néhány óvintézkedést, amikor odakint lesz, mosson gyakran kezet, ne menjen nagyon nagy tömegbe (pl tömegrendezvények, fesztiválok) és szedjen immunerősítőt és akkor nem lesz semmi baj.
2009. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Le van szarva a h1n1. Najó nem, mert nagy gondot okozhat gazdaságilag az országnak, de nem sokkal veszélyesebb, mint egy szaros sima influenza, amit párévente átél valaki a környezetedben. Az idős, a fiatal és a gyenge szervezetekre van veszéllyel. Ha félsz a h1n1től, akkor félj átkelni a zebrán is, mert feltételezem, hogy nem 70 éves nyugdíjas vagy másfél éves kisbaba vagy.


Biztos vannak különböző tesztek, amik kimutatják a tünetek előtt a h1n1 létezését. Érdeklődj efelől és mielőtt párod berúgná otthon az ajtót ellenőriztesse le magát. Egyébként meg minimális az esélye, hogy elkapja.

2009. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!