Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma állapítottak meg nálam...

Ma állapítottak meg nálam Colitis ulcerosa-t. Ebben az esetben jár emelt családi pótlék, illetve milyen tanácsokat tudtok adni, hogy könnyebb legyen a betegséggel élnem? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Ebben az esetben igényelhető az emelt családi pótlék? (19 éves vagyok, nappali tagozaton iskolába járok). Ha igen, akkor hogy kell eljárni (íratni kell papírt orvossal, hova kell menni, stb.)

A közgyógyellátás igénybe vehető?


Ételek terén melyiket kell kerülni?

Bármilyen tanácsot elfogadok a betegséggel kapcsolatban!


Előre is köszönöm!



2012. okt. 5. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt tudom ajánlani:

[link]

2012. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2012. okt. 5. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Annyi tanácsot tudnék adni, ami magadtól is eszedbe juthatott volna, hogy ha már orvosnál vagy és közli veled mi bajod van, akkor ezeket a kérdéseket neki tedd fel. Nem is értem ott ülsz nála majd felállsz és egy köszönömmel kisétálsz vagy mi?

Elnézést, hogy a kérdésre nem tudok más érdemi választ adni. Google-n írd be ezt a betegséget, kezelését plusz, ami érdekel vele kapcsolatban.

2012. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kérdeztem ezt mindet, de ő nem tudja a családi pótlékot, a közgyógyellátást, és ételek terén sem mondott semmit.

Érdeklődjek utána más orvosnál, interneten.


Ezért próbáltam meg itt segítséget kérni.

2012. okt. 5. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont jó sz*r orvos lehet, ha nem tud segítséget adni. Utána olvastam a betegségednek, hát nem hangzik valami jól. Szerintem keress fel egy másik orvost.
2012. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, véleményem szerint sem a legjobb orvosok kategóriájába tartozik.

Hétfőn lesz csak a háziorvosom, megpróbálok beszélni vele, és nézek egy másik gasztroenterológust. Nagyot csalódtam, mert sokan dicsérték.

2012. okt. 5. 15:21
 7/11 anonim ***** válasza:

A közgyógyellátás egy szociális juttatás, te tudod milyen az anyagi helyzeted, stb, de nem tartom valószínűnek, hogy megkapnád, általában leszázalékolt nyugdíjasok és munkanélkülieknek ítélik oda.

Az emelt családi pótlékkal kapcsolatban menj a TOra, vagy esetleg, hogy szociális juttatást igényelhetsz-e erre, de ezek általában mind attól függnek, hogy a szüleidnek és/vagy neked mennyi a jövedelmed, és ha egy minimál összeget túllépi ez nem nagyon szoktak adni semmi juttatást. Csak mondom leginkább mire készülj.

2012. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb anyagi helyzetbe tartozunk, minden támogatást megkaptunk eddig ezt figyelembe véve. Ingyen tankönyves vagyok, étkeztetésben segítenek, stb. Ilyen anyagi helyzet mellett szerintem megadják csak az elinduláshoz kellett segítség, hogy mit merre kell intézni.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 5. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem júniusban diagnosztizálták a betegséget. [link] mindent megtalálsz a betegséggel kapcsolatban, (étrend, igénybe vehető ellátások, betegség lefolyása, stb.). Nagyon segítőkész ez a közösség, és hasznos tanácsokat kaphatsz, hiszen itt mindenkinek ugyanaz a betegsége. Kitartást és tünetmentes napokat kívánok!!!!
2012. okt. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző válaszban elírtam. Tehát a helyes link:

[link]

2012. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!