Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémának milyen tünetei...

Ekcémának milyen tünetei vannak és meddig tartanak?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam ekcémás, legalábbis annak mondja magát, de nem mondta meg, hogy milyen tünetei vannak (szerintem semmilyenek). Érdekel a dolog, kíváncsi vagyok (nagyon) :D

2012. okt. 12. 19:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy fertőző-e?
2012. okt. 12. 19:14
 2/4 yuda ***** válasza:

Találtam egy bizonyos oldalt, lehet hallottál is róla: GOOGLE.

Érdemes beírnod egy-egy keresett szót és hihetetlen mennyiségű információhoz hozzájuthatsz orvosok, szakemberek tolmácsolásával. Persze ha érdekel, mit mondanak ők.

pl: [link]

2012. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fő kérdés az volt (csak elfelejtettem kihangsúlyozni), hogy meddig tart? Ezekről a tünetekről meg már olvastam, azt hittem, hogy van más tünete is, mivel neki egyik sincs.
2012. okt. 12. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ekcémát észreveszed, mert nem lehet nem észrevenni!


Először hólyagos a bőrfelület, és nagyon viszket, aztán a hólyagok kifakadnak, vagy eltűnnek, marad a piros, hámló, száraz felület, ami szintén szörnyen viszket, bereped, és fáj is.

Én sajnos ekcémás voltam egészen kicsi koromtól, mióta az eszemet tudom.

A tenyeremen, és a talpamon, és olyan súlyosan, hogy mondjuk fogni sem tudtam rendesen, ha kijött a kezemen, tiszta dagadt, hólyagos volt, és nagyon fájt.


Állítólag gyógyíthatatlan, és örökre ekcémás maradsz, de ezt tapasztalatból mondom, hogy nem igaz!


Más okok miatt mentem pszichológushoz, nem részletezném, de nyilván beszéltünk a gyerekkoromról is, és ahogy azt a stresszt, amiben akkor éltem lelkileg feldogoztam, ELTŰNT az ekcémám!

Ez komoly, 5 éve semmi de semmi nem jött elő, egy folt se, egy hólyag se, semmi!


Én biztos vagyok benne, hogy jó nagy százalékban lelki okai vannak, ez az én esetemben 100%-ban így van.


Nagyon kellemetlen betegség, de nem fertőző, és olyan feltűnő, hogy csak az nem veszi észre, aki vak.

2012. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!