Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak a pajzsmir...

Milyen jelei vannak a pajzsmirigy rendellenes működésének? Örökölhető az ilyen betegség?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak,a testvéreinek,és anyukámnak is strummája volt/van és sokszor én is észlelek jeleket magamon.Össze-vissza ver a szívem néha,fulladok,félrenyelek gyakran,a körmöm is olyan bordás,ez is tünete állítólag.Még milyen tünetek vannak és én ezt a betegséget örökölhettem?
2012. okt. 15. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy teljes vérkép, amiben benne van a TSH, választ ad a kérdésedre.
2012. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem anyukám tesójának van és unokatesómnak és nálam most vették észre.Nekem szorított a torkom bordás a körmöm rettentően hullik a hajam,folyamatosan felső légúti megbetegedéseim vannak!Igen örökölhető sajnos!
2012. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja és kifelejtettem a magas vérnyomást nálam 140/90 és ez felett
2012. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nekem olyan van,hogy ha pl a párna össze van gyűrődve kicsit /hason alszom mindig/ és nyomja a nyakam elől akkor nem kapok rendesen levegőt.Állítólag úgy is észre lehet venni,ha meg van nagyobbodva a pajzsmirigy,ha enyhén megnyomjuk és ha nagyobb akkor nem kap az ember levegőt,mert nyomja a légcsövet.Nálam ez is stimmel.Sajnos nálunk ez a menjünk vérképet csináltatni dolog olyan,hogy hetekig hónapokig kell várni főleg ha célzottan akarnak valamit vizsgálni,mondom az elsőnek. Meg azért félek is.Ha kiderül,hoyg nekem is bajom van akkor kell járnom radio-jód kezelésre? Anyukámnak azt is kellett.ÉS azt is hallottam,hogy adnak hormont ha túltermel arra,ha alultermel akkor meg azért és ebben az esetben nem szedhet az ember fogamzásátlót sem.
2012. okt. 16. 13:01
 5/6 anonim válasza:
nem kell félni mert ugye nagyon jól tudják kezelni viszont attól félj ha pajzsmirigy beteg vagy és nem kezelteted abból nagyonn problémák lehetnek!Ugy hogy nézz vele szembe nem jó a strucc politika!!
2012. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van! Anyu is epilepsziás lett emiatt pedig őt kezelték is...
2012. okt. 16. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!