Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista család van kiút?

Alkoholista család van kiút?

Figyelt kérdés

Édesanyám több éve alkoholista (8év) problémáink akadtak így most édesapám is elkezdett inni. Van egy nőverem (23 év) és én (19) ebbe tönkre megyünk ha nem teszünk valamit nem is beszélve arról hogy apu elveszti az állását édesanyám munkanélküli jó ideje. Egyikőjük sem vallja be magának hogy alkoholproblémájuk van.


Valaki volt már ilyen cipőben ? Mit lehet ilyenkor tenni ? Szembesítsük őket mi ? Vagy azzal csak rosszabbat teszünk ? Esetleg rehab ?



2012. okt. 16. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Addig nem tudsz semmit tenni, míg be nem látják, hogy alkoholisták. Ők nyilván azt gondolják, hogy más is megiszik annyit, mint ők. Próbálj meg egyszer az alkoholizmusról beszélni velük. Mondd, hogy a suliban ez volt a téma és alkoholistának számít, aki rendszeresen iszik, még ha csak keveset akkor is. Ha munkanélküli édesanyád, akkor meg pláne nem kellene alkoholra szórni a pénzt. Az a baj, hogy csak akkor fognak változtatni, ha ők is akarják. Sok ember elkeseredésében lesz alkoholista. Pénztelenség, munkanélküliség, kilátástalanság. Persze az alkohol még jobban nyomorba taszítja a családokat. Addig, míg valaki részeg, nem gondol a sok keserűségre. Talán ezért isznak.

Ez a saját történetem:

Apámat a szocializmusban kötelezték, hogy elvonóra menjen. Éjjel kiszökött és elment kocsmázni. Anyám kb 20 éve iszik. 1 éve ismerte be, hogy tényleg alkohol problémája van és tényleg nem bír ki 1-2 napot sem szesz nélkül, de nem hajlandó változtatni. Azt mondta, ha választania kell, hogy kaját, vagy italt és cigit vegyen-e az utolsó forintjaiból, akkor biztos nem az ételt választaná.

Nyilván van olyan is, aki változtatni próbál, miután szembesült vele, hogy alkoholista, de sajnos ez a ritkább eset.

2012. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ti dolgoztok amúgy? Mert ha apukád emiatt elveszti az állását, akkor nektek kell majd anyagilag fenntartani a családot.Anonim alkoholisták elég jók, próbáld felkeresni őket, hátha tudnak segíteni!
2012. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én még tanulok de ha úgy hozza majd a helyzet persze munkába állok az is probléma hogy hitelünk van a házra amit a nővérem 80.000 res meg az én majdani 80.000 res fizetésünkből nem fogjuk tudni kifizetni.

De köszönöm az AA-s ötletet!

2012. okt. 18. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!