Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Áramütés (? ) ért lehet/van...

Áramütés (? ) ért lehet/van valami bajom? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Igen, itt vagyok még, és írok. :D

Véletlenül (nem tudom hogy) kiesett a szgép csatlakozója a hosszabítóból. Megpróbáltam vissza bedugni véletlenül a "villája" a kisujjamhoz ért és "megrázott". Tudom mozgatni is az ujjam, és már nem is fáj. Akkor?


2009. aug. 7. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az áramütés nem egy olyan dolog ami hetekig lappang, és csak utána jön ki. Képzeld el milyen lenne ha valakit megcsapna 20.000 volt, akkor nem érezne semmit, aztán később, hetekkel később esne össze. :-)
2009. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi bajod. Mondjuk ha nagyobb áramütés ért volna, de nem éreznéd rosszul magad, akkor el kell menni az orvoshoz, mert igen is van, hogy később jelentkezik a baj. A szíved nem bírjná. De ettől tuti nincs semmi bajod.
2009. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmi bajod:)a nagybátyámat a 220 rázta meg többször is, és semmi baja nem lett....
2009. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kihevered, legközelebb ne nyúlkálj :P
2009. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ilyen velem sokszor volt, mindig a Tv ráz meg :D de ez semmi, ettől nemlesz semmi bajod. kb amikor azt a téglalap elemet megnyalod :D attólse lesz bajod
2009. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én ismerek olyat akit megcsapott a 20Kvolt os IPARI TÁVVEZETÉK

Azonnal elájult de mára semmi bajja

2011. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még mindig élsz, akkor valószínűleg semmi lényeges.


Viszont számomra rejtély, hogy hogyan érhetett a villához a kezed! Ha szabványos, védőérintkezős konnektorba dugod, akkor nem tudod megérinteni! Nem védőérintkezős konnektor használatánál pedig a számítógép burkolata is 115V feszültségen van a tápegysében lévő D osztályú túlfeszültségvédelem miatt.


Lehet a dolog fordított is! A számítógéped más, védőérintkezős berendezéshez is csatlakozik (pl. monitor), aminek a csatlakozója nem csúszott ki. Amikor te a számítógéped csatlakozójához értél, a rajta lévő védőérintkezőn keresztül a benned lévő sztatikus töltés kisült, és ez megrázó élményben részesített. Ez esetben nem történt semmi, utólagos hatása sem várható.

2011. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!