Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtétről szeretnék...

Mandulaműtétről szeretnék tapasztalatokat! Kinek mennyire volt vészes?

Figyelt kérdés
2hét múlva foglyák nekem is kivenni.17éves vagyok,és NEM fognak elaltani,hanem helyi érzéstelenítésben lesz. Elötte nagyonsokszor begyulladt kb évi 7x. A műtét utáni fájdalom mennyire vészes? úgy fáj mint mikor begyullad??vagy rosszabb?? teljes felépülés 1-2hét alatt lehet??

2012. okt. 18. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Engem elaltattak négy éves koromban, de anyukámnak gyerekkorában érzéstelenítővel vették ki. Ő alapból fél a tűktől, és le is fogták, kötözték, úgyhogy neki nem volt kellemes, de szerintem az utóhatása semmivel sem rosszabb, mint egy műtété. Nekem műtét után is emlékszem, hogy nagyon fájt a torkom (a seb miatt, nem gyulladásszerű fájdalom volt), sok teát itattak velem.


Nem csak az orrmandulád veszik ki, nem?


L/17

2012. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És amúgy nem kérhetsz altatást? (előző voltam)
2012. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MRC31 ***** válasza:
Nem egy kellemes procedúra, nekem még kiskoromban vették ki mert kis híján megfulladtam volna. Aztán fél évvel később átmentünk Szegedre valami más okkal, ott meg meg voltak döbbenve, egyből lekaptak egy gyógyszert a vitrinből mutatva, hogy elég lett volna ezt beadni és nem kellett volna kiműteni...
2012. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy négy napig tartottak benn a kórházban, aztán hazaengedtek. Azt hiszem, még akkor is fájt a torkom, de már nem volt vészes. Viszont figyelj arra, hogy jó ideig ne ugrálj, ne emelgess nehezet, mert bevérezhet a torkod!

Egyébként anya szerint kicsit megváltozott a hangom a műtét után. (: De csak nagyon picit.

2012. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nekem is 17 éves koromban vették ki helyi érzéstelenítésben, nem volt kellemes élmény, mert szerintem nem sikerült teljesen elérzésteleníteni, viszont úgy emlékszem, gyorsan megvolt. Utána 2-3 napig egész tűrhető fájdalomcsillapítóval, akkor fáj igazán, amikor már gyógyul a seb. De kb. 10 nap, és túl vagy rajta, nem annyira vészes. :)
2012. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönömm a válaszokat!!:) az érzéstelenítésnél amikor tűkkel szurják az ember torkát az nagyonvészes?? attol esküszöm jobban tartok..
2012. okt. 18. 18:08
 7/11 anonim válasza:
Szia! Nekem tegnap volt egy hónapja, hogy kiszedték a manduláimat, 19 éves vagyok. Nekem Altatásban csinálták. Hát első éjjel még nem aludtam a fájdalomtól, de másikon már egy picikét igen. Nekem nagy fájdalmaim voltak, de injekciokkal mérsékelték. Nyelni nem tudtam 5 napig csak nagy fájdalmakkal, de később mikor már az Aulin port ittam jobban mentek le a dolgok. Arra kell nagyon ügyelned, hogy ne száradjon ki, tehát ha fáj is, akkor is probálj legyűrni némi folyadékot. Mandulagyulladásnál rosszabb, de túl leszel rajta és már csak mosolyogni fogsz azon, hogy mennyit nyavalyogtál:D Sok sikert és gyógyulj utána hamar!:)))))
2012. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, megvan még a mandulád? :) Nekem tegnap vették ki:) És már gyikon vagyok... szóval kb. így.. Engem altattak, nem volt vészes... és adagolom magamba a fájdalomcsillapítót... most nyeléskor úgy fáj, mint egy torokgyuszi:D
2012. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Engem szerdán műtöttek 3 napja szoros a barátságom a cataflannal de ettől függetlenül pudingot /tejbegrízt / pépes almát és banánt eszem és kávét is iszom és ha nagyon fáj beveszem a Cataflant :D
2012. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Banaan teged nem csip? Ez hogy letezik? :O 13 napja mutottek, mar tudok enni csomo mindent, de a banan csip... Gyogyulgass, lesz meg rosszabb is, de aztan csak jobb :))
2012. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!