Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom / érdemes-e...

Mi lehet a bajom / érdemes-e vele foglalkozni (nátha, kicsit másképp)?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Van egy évek óta fennálló problémám, ami a következő: Körübelül 2-3 éve minden nap "náthás" vagyok. Ez alatt azt kell érteni, hogy naponta 3-5 alkalommal orrot kell fújnom. A probléma az, hogy fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka. Voltam több allergiavizsgálaton, semmit se mutatott ki (illetve érdekes módon allergia-érzékenységet egyik alkalommal kimutattak, de máskor semmit). Vérvételen is voltam, szintén semmi. Korábban volt egy arcüreg-gyulladásom, talán annak a maradványai lehetnek? Igazából nem zavar a dolog, mert orrdugulás nincs, fejfájás nincs, egyéb tünet nincs. Illetve elvileg van egy minimális szintű orrsövényferdülésem, melyre azt mondták a szakorvosok, hogy nem kell vele különösebben foglalkozni, mert kis mértékű. Kihez lenne érdemes fordulnom? Vagy ne is foglalkozzak vele? Nem vagyok izgulós fajta, de ha mégis valami "fenntartja" ezt a dolgot, akkor lehetséges, hogy érdemes lenne hoszabb távon foglalkozni vele. Megjegyezném, a "nátha" mértéke az évek folyamán nem változott.

Válaszokat köszönöm, és elnézést, ha "hülye" kérdést tettem fel.



2012. okt. 25. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
A napi 3-5 orrfújás még nem vészes, nekem lényegében folyamatosan folyik az orrom, de semmi más tünet nincs. Allergiateszt nekem sem mutatott semmit, aztán elmentem egy Vegateszt nevű allergiavizsgálatra, és egy csomó mindent kimutatott. Először kamunak gondoltam, mert nem túl hihető a módszer, de olyan allergiát is kimutatott, amiben 99%-ban biztos voltam. Szerintem porallergia lesz a háttérben. :)
2012. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. A porra én is gondoltam; elképzelhető, hogy az lesz. :)
2012. okt. 27. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!