Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegség előjele...

Milyen betegség előjele lehetnek a lila foltok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy ha kicsit erősebben hozzányomódik valamihez a karom vagy a combom nem sokkal később megjelenik egy lilás-pirosas folt. Attól függ, hogy mennyire nyomódik meg. Van, amikor éppen lilás-pirosas csak, van, amikor csak sárgásbarna folt jön ki, van, amikor tényleg lila folt jelenik meg. Arra is volt példa, hogy a karomról rugaszkodott el a macskám és ahonnan elugrott, elő is jött ez a folt. Aztán pár nap múlva elmúlik (2-3-4 nap).

Most is úgy néznek ki a karjaim, mintha vernének, de nem, csak egyszerűen volt valamilyen erőbehatás.

Találkozott valaki hasonlóval? Szerintetek ez valamilyen betegség előjele? Vagy mitől lehet?

Készülök dokihoz menni, hogy küldjön valahova el, mert eddig ez nem volt.

Egyébként 24 éves vagyok, semmi komoly betegségem nem volt és nincs is (legalábbis nem tudok róla).


2012. okt. 27. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
ez nem lehet leukémia? nem ijesztgetni akarlak de egy vérkép nem ártana, menj el házidokidhoz!
2012. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el vele orvoshoz!
2012. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valamiféle hiánybetegség, és érzékeny lett a bőröd, vékonyabb stb.

Más panaszod van? Ezt tuti az orvos is meg fogja kérdezni. Mert az is sokat számít, jár-e hozzá valami más furcsaság vagy akármi egyéb, kisebb dolog, amivel be lehet határolni. Na meg jó eséllyel elküld egy alapos vérvételre. Azért elég sok oka lehet ennek a foltosságnak, nem feltétlenül leukémia.

2012. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek találgatni de mindenképpen menjél el orvoshoz és minél előbb.
2012. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tervbe vettem, hogy elmegyek dokihoz, csak meg kell várnom, hogy visszajöjjön. (a helyettes orvosban nem bízok meg).

Egyébként más tünetem nincs; nem vagyok fáradékony, nem fáj semmim stb.

2012. okt. 27. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 1 éve van ez, voltam vérvételen de jók lettek eredményeim, rutascorbint kell szednem mert sérülékenyek a kapilláris ereim. Szedsz fogamzásgátlót? nekem elképzelhető, hogy az is közre játszott...
2012. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Cvitamin hiány. Vérképet csináltass, a helyettesnek meg csak a tünetek felsorolása után csak annyit mondj, hogy szeretnél labor beutalót kérni.
2012. okt. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!