Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van megoldás? Folyamatosan...

Van megoldás? Folyamatosan tanulok-tanulok de semmi eredménye nincs. Sajnos túl ráparázok a dolgozatokra és azért rontom el őket. Van erre valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk, hogy ne parázz rá annyira a dolgokra?:)

Próbálj kicsit kikapcsolódni, kicsit pihenni és akkor frissebben tudsz nekilátni a tanulásnak és gondolkodj aszerint egy dolgozatnál vagy felelésnél, ha te becsületesen felkészültél, akkor te mindent megtettél a cél érdekében. Én legalább is mindig parázósabb típus voltam, az érettségimnél pedig főleg, naponta órákat készültem rá és úgy indultam neki, hogy bakker én tanultam, ha ezek után nem sikerül, az nem az én hibám, nekem nyugodt a lelkiismeretem. És szerencsére a matekot leszámítva, amihez alapból hülye vagyok, minden másból 4-5-ösre érettségiztem!:)

Szóval ne parázz! Tanulj és fog az menni!

2012. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2012. okt. 28. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Van egy homeopátiás szer vizsgadrukkra. A dolgozatok vagy vizsgák előtt kell bevenni.
2012. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérédést miért az egészség/egyéb kérédsek rovatba tetted fel? Szerinted ez egy egészségügyi kérédés? Egyébként azért parázol, mert nem tudod az anyagot. Az anyagot pedig azért nem tudod, mert nem tanulsz. Ha ugyanis megtanulnád tudnád és lenne eredménye. Előszőr nem árt önmagunknak igazat mondani.
2012. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában nem igaz. Az én lányom(egyetemista) is állandóan tanult és sokszor rontotta el a dolgozatait(még középiskolában) a zért, mert rástresszelt. Igaz, hogy mostmár annyira megszokta a vizsgákat, hogy szerencsére ez elmúlt. Nem lehet, hogy túl sokat vársz magadtól? Nem vagy kicsit maximalista magaddal?
2012. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lányod hazudik. Nem tanult ellégé, erre jött rá még a sterssz. Ha valaki eléggé tanul, az azt jelenti, hogy stressz alatt is tudja. Amíg ez nincs így, addig nem tanulta meg eléggé. Egyébként tanár vagyok és naponta hallgatom ezt a blődséget a stresszről, meg egyebekről. Ostobaság, őszintétlenség, a tanulás hiánya és annak nem beismerése. Az nem tanulás, ha valaki napokat tölt üveges szemmel a könyv felett, de semmi nem megy be. Csak felesleges időtöltés, ezt szokták a hallgatók összekeverni.
2012. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tanár vagy, de empátia nem sok szorult beléd. Én óvónő vagyok és tanultam pszichológiát.Gondolon te is, akkor ajánlom, alkalmazd! Lehet, hogy nem érti, amit tanul, ezért nem tudja. Ja, a lányom pedig nem szokott hazudni. Hogy alkothatsz véleményt valaki felett, akit nem ismersz, de még csak nem is láttál.
2012. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A rutin miatt alkotok véleményt és általában igazam van. Empátia meg szorult belém, csak nem keverem össze a hiszti elfogadásával. De eléggé elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől. A lényeg, hogy ha valakiben nagy a "para" a vizsga miatt, akkor annyit kell tanuljon, hogy a tudás erősebbé váljon a paránál. Vagy menjen el földet túrni, ott ilyen gond nincs. Ha viszont tanulással akarja vinni valamire az életben, akkor ez a az útja, nem pedig az óvodás gőgicsélés arról, hogy "jaj-jaj én mennyit tanultam, de az izgulás miatt nem jut eszembe, én kis szegény szerencsétlen". Majd az életben, na ott lesz csak "para" és akkor majd mit mond a főnökének, "jaj ne tessék rám haragudni, mert izgulok". Ugyan! Ostobaság ez barátom! Tanuld meg rendesen és kész, ne pedig hisztizz itt rajta! Különben megbuksz:))))
2012. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Beleestél a gyengébbek hibájába, az általánosításba. Nem vagy tanárnak való! Az érzelmi intelligenciát nem adják a diploma mellé.

2014. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!