Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pincérként dolgozom, napi 16...

Pincérként dolgozom, napi 16 órát állok folyamatosan. De a derekam már nem nagyon bírja, folyamatosan fáj.20 éves vagyok. Valami megoldás a derékfájásra?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy faj? Szur, eget, zsibbad? Labakba nem sugarzik? (ezt nehez kijelenteni, mivel azokon allsz, gondolom azok is fajnak, de probalj kulonbseget tenni.) Amennyiben, kisugarzik, valoszinu meszesedesrol van szo, ez esetben azonnal orvoshoz kell fordulnod. Mas esetben az alabbiakat javaslom.: Flector kenocs, vagy tapasz. Mindketto jo, de a tapasz huzamosabb ideig hat, mivel csak egyszer kell felrakni. Ellenben dragabb. A hatoanyag ugyanaz.

Szajon at ajanlom a Voltaren duo-t, az is sokat segithet, de tudnod kell, hogy ezek kozul mindegyik csak tuneti kezelest nyujt, tehat segit addig, amig orvos nem lat. A napi 16 ora allomunka mindenkepp megterheli a gerinced, ezen sokat nem lehet segiteni. Reumatologiara kene bejelntkezned, es igenyelj uszoberletet, gyogytornat, gyogymasszazst. (TB alapon) Ha a munkahelyed engedi, vegyel minosegi gyogycipot, ha az tul sok lenne, legalabb egy jobbfajta talpbetetet. Az alvo matracod mindenkepp kemeny legyen, es ne vidd tulzasba a parnakat, tehat a fejed ne emelkedjen a vallad fole alvas kozben. Azt hiszem mindent leirtam, egy egeszsegugyis voltam. :)

2012. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az antigravitációs pad nagy segítség lehet, én ilyet használok:

[link]


Valamint jóga nyújtógyakorlatokat kellene végezned.

2012. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hallottál már a hőterápiáról? Elég praktikus kis megoldás lehet erre a problémára. Bátyám pincér, és neki voltak hasonló problémái, elmondása szerint neki teljesen bevált!
2012. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

JÓGA,JÓGA,JÓGA, és abból is ha tudsz, az iyengar fajta.. nem szokásom a reklámozás de a Budafoki úton lévő Gold Centerben van egy hölgy . kb 5 évet jártam hozzá,imádtam azokat az időket,nagyon ért hozzá,ő tartja ot a jógát,sajnos már suli mellett nem tudom összeegyeztetni,de megpróbálok majd visszamenni oda.

A.

2013. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ortopéd orvoshoz kellene fordulnod. Dr Xiu Wei, Budapest, keress rá. Őt egyik haverom mondta, neki bevált hasonló problémákra.


Ezen kívül hátizom erősítést meg csontkovácsot szokták javasolni még. A jóga is segíthet, ahogy sokan írták, az is erősíti a tartóizmokat. Van még thai masszás, amivel kiropogtatnak, de prosit helyett hirdetés alapján igazi masszőrt találni manapság nem egyszerű. Egyébként is csak ideig óráig működik a dolog, szóval rendszeresen kellene járni, úgy meg elég húzós az ára. Szedj fel egy masszőr csajt, vagy küldd el aktuális barátnődet tanfolyamra. :-)

2015. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!