Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Combcsonttörés után mikor...

Combcsonttörés után mikor sportolhatok újra?

Figyelt kérdés

Nekem tegnapelőtt múlt két hete, hogy egy mérkőzésen eltört a combcsontom.

Tegnap múlt egy hete, hogy hazajöhettem a kórházból.

Jelenleg egy valami tűnik biztosnak. 8 (még kb. 6) hétig (dec. 14.) fekvőgipszben leszek.


14 éves vagyok.



1. Mikor mehetek újra iskolába?

2. Mennyi időbe fog telni mire teljesen rendbe jön a sérülésem?

3. Mikor kezdhetek el újra edzeni?

4. Mikor léphetek újra pályára?



Minden tapasztalatot szívesen fogadok!



2012. nov. 3. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Combcsonttörés? Azt hogy hoztad össze? :D

A combcsont az emberi test legerősebb csontja, nagyon nehéz eltörni.

Iskolába szerintem amint jobban leszel, leveszik a gipszet, mehetsz, ha képes leszel rá. Nekem 1 éve a karom tört el, 3 hónapig rajta volt a gipsz, mert nem akart összeforrni.

2012. nov. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
69%

Pfff hallod épp azért léptem ebbe a kérdésre hogy én is rákérdezzek a combcsont törést hogy hoztad össze?:DBár aszongyák az halálos is lehet sőt Egyik ismim papája ebbe hallt bele.De gondolom nem 100%os az elhalálozás:D

Ám újra edzeni vele?Milyen sportot űzöl?Nem volt még semmim eltörve de sztem jó ideig biztos nem főleg nem lehet egyszerű sport ha azt sikerült eltörni amit 10000 emberből egynek ha összejön vagy talán még több emberből:D

Ám jó búlást:)

2012. nov. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Focizok!

Az ellenfél egyik játékosa és én a labdáért csúsztunk. De a labda gyorsabb volt mint mi ketten. Én amennyire tudtam lereagáltam és visszahúztam a lábam az ellenfelem viszont nem! Sajnos az ellenfelem nem tett így, eltalálta a combomat. Sajnos elég nagy erővel.


Egyből éreztem, hogy nagy a baj!


(De hogy ennyire ezt nem gondoltam.)

2012. nov. 4. 00:06
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Nah de akkora erővel nem találhatta el a combod. Végeztek rajtad olyan tesztet (nem tudom mi a neve), amiben megnézik, hogy mennyire törékenyek a csontok? Csak hallottam róla, hogy létezik. Egyik barátomat elütötte egy autó, a combjának csapódott neki a lökhárító (kisebb teherautó volt), és combcsontjának semmi baja nem lett.
2012. nov. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor is sikerült úgy eltalálnia a combomat.


Utolsó: Nem nem végeztek. 8 éve focizok. Eddig lényegében súlyosabb sérüléseim nem voltak. Ez egy elég balszerencsés mozdulat sorozat következménye volt. Ahogy nekem párnappal később elmondták meg amire én emlékeztem az előző válaszban leírtam.



Előre is köszönök minden tapasztalatot.

2012. nov. 4. 18:16
 6/16 anonim ***** válasza:

Milyen műtétet hajtottak végre a lábadon?

Milyen injekciót kapsz?

2012. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Egy ilyen helyzetekben "használatos" általános műtét volt.


Rögzítőcsavarokat tettek be.


Csonterősítő

2012. nov. 4. 22:07
 8/16 anonim válasza:

2.vagyok. ám mindig utáltam a focit és valaki írta hogy autó ütütte el és neki nem lett baja a combjának ez is olyan dolog hogy ismerős mamája fél emeletet gurult lefele össze vissza és néhány karcolással megúszta és a feje kapott bővel anyám meg elesett az udvarba és elhunyt.Szóval nem mindenkinek úgy sülnek el a dolgok ahogy kéne..:(

és elnézést a példáért

2012. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mese ez az egész történet, maradjunk annyiban :)
2012. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tisztelt kilencedik.

Nem kell hazugsággal vádolnod.

Én egy olyan kérdést tettem fel ami még a jelen pillanatban is megállja a helyét.

Teljes igazságot és a kérdéseimet is tartalmazza.

2012. nov. 8. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!