Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt gyógyulhatok...

Mennyi idő alatt gyógyulhatok meg teljesen combcsonttörésből?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Mikor lesz annyira rendbe a lábam, hogy mondjuk tesizhessek majd megint?

2012. okt. 9. 08:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Szia-szia!

Eltelik majd hidd el ez a 2 hónap is gyorsan, amiben most vagy. Inkább írd le, mivel tudtad magad lefoglalni az elmúlt 2 napban, voltak-e nálad osztálytársak, és egyébként is hogyan telik a napod?

Van otthon veled valaki, vagy az egész lakásban tök egyedül vagy?

2012. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést! nem vagyok egyedül csak ritkán, jönnek délutántól késő estig az osztálytársak, haverok, még a csajok is jönnek meglátogatni ám :D

Focit meg bokszot nézek, meg filmeket, nézem a dvd-ket feliratosan is, hogy tanuljam az angolt, meg gyakorlom tényleg a nyelvet, csillagászat érdekel, kaptam ilyen új könyveket, csak a távcsövemet nem tudom most használni :S

Kaptam egy Rubik-kockát, meg kézisúlyzót, azzal edzem magam, más mozgást nem tudok ebben a fekvőgipszben csinálni, de ez is jó.

Öcsémmel rajzolok, legózok, ez van még, az is jó.

Még most jó, higy lógok a suliból, csak kimaradni, évismétlést csinálni azt nem szeretnék azért.


Csak nem tudom, mikor tudom majd menni, bicajozni, gördeszkázni meg focizni, ilyesmitől parázook kicsit.

2012. okt. 9. 09:43
 3/31 anonim ***** válasza:

Nyugi! Valóban azt mondják az orvosok, hogy 2 hónap. Szomszédasszonyom túl a 80.-ik évén 2 évvel ezelőtt kb. egy hónap múlva már először csak járókerettel, utánna bottal, majd családtagokra támaszkodva, de gyakorolta a járást. Először csak a lakásban, majd a panel folyosóján. Kb. másfél hónap múlva már a lépcsőt is megjárta!

Sokat számít az akaraterő, ill. az, hogy mennyire erősek a csontjaid.


Naponta szánj d.e. is és d.u. is 1-2 órahosszát a tanulásra, tényleg ne maradj le benne, mert ha nagyon a nyakadra nő, nem leszel képes behozni. Gondolj bele, hogy amikor már majd tudsz menni, akkor pedig azért fogod hanyagolni (ez persze érthető lesz), most dolgozz rá, és utána több időd marad a mozgásra!


Oké?

Ha hamarabb nem, majd d.u. vagy este is "beszélünk". Jó?

2012. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Most az jutott eszembe, ha tudod, hogy az idén a suliban mi a kötelező olvasmány, akkor most van időd rá, elolvasni. Készíts belőle egy rövid összefoglalót, mármint a cselekményről. A főszereplőkről (főbb szereplőkről) pedig néhány mondatos jellemvonás-összefoglalót. Majd oda-adod azoknak az osztálytársaidnak 1-1 példányban, akik viszont most neked segítenek. Őnekik is jól fog ez esni, ha ennyivel tudod viszonozni a mostani segítségüket.

2012. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszi, jó ötlet, olvasni szeretek, meg írogatni is, jók a fogalmazásaim. Csak elfáradok gépezés közbe a laptoppal, nem tudok rendesen felülni, nehéz így vele sokat írni.

Angolba most is én segítek a többieknek :D


Remélem én is, hogy hamar meggyógyula lábam, még fiatal vagyok és sose tört el csontom eddig.

2012. okt. 9. 14:35
 6/31 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy sikerült kedvedre való elfoglaltságot kitalálni, ami még ráadásul később hasznos is lesz.

Ezzel a lap-topos írással pedig az a jó benne, hogy elég naponta, vagy egy-egy alkalommal csak annyit írnod, amennyit bírsz, nem vagy időhöz kötve. Amit d.e. elolvasol, azt utána megpróbálod (legalább vázlatszerűen) leírni. Majd később, ha már fel tudsz kelni is, "kidolgozod" részletesebben. Egyelőre annyi is elég lesz, a cél, hogy ne kelljen a könyvet ismét végigolvasni, ha egyébként nem lesz hozzá kedved.

2012. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Szia-szia!

Mi újság nálad, nem jelentkeztél már 2 napja!

2012. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Szia!

Rendes, hogy érdeklődsz! :D

Amúgy nincs semmi, sok érdekes nem tud történni most velem :D

Sokat alszom még, meg hoztak csomó filmet a haverjaim, azokat nézem. Az aranyembert kezdetm a kötelezőkből olvasni.

Már a lábam se fáj, csak kényelmetlen ez a gipsz, de szokom már azt is.

2012. okt. 12. 12:31
 9/31 anonim ***** válasza:

Oké!

Örülök, hogy többé-kevésbé jól elvagy.

Az aranyember c. könyvből pár évtizeddel ezelőtt készült egy film is, az nekem nagyon tetszett, ha sikerülne valahol rátalálnod, akkor biztosan sokat segítene.


Másrészt itt pár héttel ezelőtt valaki kérdezte (azt hiszem házifeladat, vagy dogaíráshoz), hogy az aranyemberből egy táj-leírást, ill. valamelyik szereplő (már nem emlékszem) jellemvonásait kérdezte. Ha lesz időd, kedved, próbáld meg megkeresni a feltett kérdést, talán valaki válaszolt is rá.

További szép estét, szép napot, most a hétvégén egy kicsit el leszek veszve, hétfőre az ország másik végéből várok rokonokat, sütök-főzök, de utána majd visszaáll az életem a megszokottba.

Üdv. Szia!

2012. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Szia!

Sok kérdés van itt az aranyeberről, meg Jókairól, tényleg érdemes végidnézni,meg más érdekes dolgok is tanulnivalókkal kapcsolatban, jó, hogy rátaláltam :D


Jó sütést-főzést neked, hozzáknk mindjárt jönnek unokatesómék, szintén messziről, itt is lesz finom vacsora ma , már nagyon várom azt is :D

Hajnalban meg nézhetem élőben az amerikai bokszgálát, úgysincs nekem most sulibamenés egy ideig, hát, ez legalább jó ebben :D

2012. okt. 13. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!