Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány évig lehet DNS vizsgálato...

Hány évig lehet DNS vizsgálatot csinálni, egy halott csecsemőn?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem amíg ép csont-, szövetminta rendelkezésre áll.

Miért kell ez?

2012. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem rettentő sokáig, hiszen elég hozzá a csontja is, az pedig sok-sok évig megmarad.
2012. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Éppen mostanában jelenek meg egy tanulmány a DNS tartósságáról.

Körülbelül 500 év alatt bomlik el a fele. Ergó dinoszauruszt nem lehet klónozni, mammutot talán.


Egy emberileg belátható időn belül (100 év) elhunyt ember esetén mindenképpen lehet találni DNS-t.

2012. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elsőnek: Azért kérdeztem,mert lenne egy 29,és egy 30 éves testvérem,de születésük után meghaltak.

És anyukám már többször felhozta,hogy ő nem csodálkozna azon,ha elcserélték,illetve eladták volna a babákat.Mert meg se nézhette őket.(És akkoriban volt sok hír a csecsemőkereskedelemről). Az orvosok szerint mind a két baba abba halt bele,hogy ivott a magzatvízből,viszont az meg fertőzött volt.A második babát egyből el is hamvasztották.

Egy ideje egyre jobban foglalkoztat ez a tudat engem is,hogy mi van,ha élnek. Igazándiból én nem ismerhettem/láthattam őket,mert hamarabb születtek,de azért így "ismeretlenül" is szeretném tudni,hogy igazából mi lett velük. Hazudtak-e a szüleimnek az orvosok,vagy tényleg elhunytak-e.

Szeretnék mindent megtenni azért,hogy ez kiderüljön.És azt is tudom,hogy ez nem lesz olcsó.

2012. nov. 5. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!