Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el az orvosnak?...

Hogyan mondjam el az orvosnak? Komolyan fogja venni a problémámat?

Figyelt kérdés
Fül-orr-gégészhez készülök, mert van egy több mint 10 éve tartó problémám. Eddig sohasem mertem elmenni orvoshoz. A gondom az, hogy rengetegszer kell felköhögnöm váladékot a torkomból. Ezt inkább időseknél szoktam látni, hogy krákognak úgymond, de én ezzel küzdök kb. 12 éves korom óta. Úgyis le lehetne írni, mintha nekem nem folyna ki a takony az orromból, hanem lecsorog a torkomhoz, amit aztán ingerel, és fel kell köhögnöm. Ez egyáltalán nevezhető betegségnek? Szenvedett valaki ilyesmitől? És jól gondolom, hogy fül-orr-gégészhez kell mennem? Egyre zavaróbb, mert egyre többször kell köhögnöm, és egyre több kényelmetlenséget okoz a mindennapokban, de olyan ciki ez az egész. Félek, hogy azt fogja mondani a doki, hogyha megvoltam vele 10 évig, akkor nem olyan nagy probléma.
2012. nov. 4. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj nyugodtan, mert e nem normális dolog. Ha netán ő nem vesz komolyan, keress egy maszek fül-orr-gégészt.
2012. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Hátsó garatfali csorgás


Az orr- és orrmelléküregek betegségei, arcüreg-, vagy gégegyulladás következtében is jelentkezhet hátsó garatfali csorgás. Ilyen esetben a felgyűlt váladék nem az orrnyílásokon át távozik a szervezetből, hanem hetekig, sőt nem megfelelő terápia mellett akár hónapokig is a garat felé csorog, ezzel folyamatos köhögésre ingerelve a beteget. Ilyen esetben a köhögés tehát csak a tünet, a kezelés célja az alapbetegség megszüntetése kell, hogy legyen. Ismétlődő arcüreggyulladás hátterében például egyéb hajlamosító tényező is állhat – allergia, polip és orrsövényferdülés stb. –, a kezeléshez tehát alapos kivizsgálás és személyre szabott terápia szükséges".

Tehát nyugodtan menj a fül-orr-gégészhez.

2012. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!