Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki gyógyíthat...

Van itt valaki, aki gyógyíthatatlan, halálos betegségben szenved?

Figyelt kérdés
Van értelme bizakodni, hogy hátha feltalálják az ellenszert? Hogy lehet ezt elfogadni?
2012. nov. 11. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Bizakodni mindig érdemes. Ha még sem gyógyulsz meg, akkor is tovább élhetsz néhány évet.
2012. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy ne veszítsd el az életkedvedet, minden napodat próbáld meg boldogan megélni, még ha nehéz is. Abban ne bizakodj, hogy feltalálják az ellenszert. De ha van remény még a gyógyulásra, akkor próbálj mindent megtenni az érdekében.
2012. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. Bizakodni mindig van értelme. Nekem egy kolléganőm az élő példa rá, 10 éve rákot diagnosztizáltak nála, előrehaladott állapotban, de azért megműtötték... Mikor megtudta a hírt (még a műtét előtt) kétségbeesett, majd szomorúan tudomásul vette a dolgot. A műtét előtt pár nappal tudta meg, hogy iker unokái fognak születni. Ettől olyan izgatottság lett rajta úrrá, és sosem felejtem el, ahogy elszántan azt mondta nekünk: Az unokáim ballagását látni fogom! :) És minden esélye megvan rá, hiszen már 9 évesek a lurkók! :)


Elkezdett sok zöldséget, 0 zsiradékot enni, húst kihagyta az étrendjéből. Sokat mozgott, sétált, és 5 év múlva kimondták a bűvös mondatot neki: Gyógyultnak tekintendő. :) Nagyon boldogok voltunk mi is, ő is!

2012. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó hallani ilyen sikertörténeteket :)


1. válaszolótól kérdezném, hogy arra gondolt-e, hogy a pozitív hozzáállás miatt tovább élhet vki?

2012. nov. 11. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a pozitiv hozzáállás miatt tovább élhet valaki. Akár még tudatosan is sugallhatod a testednek, hogy van még miért küzdenie. Hogy hogy lehet a halál gondolatát elfogadni ? Nos, én például minden nap gondolok az elmúlásra. De nem a haláltól félek a legjobban, hanem attól a gondolattól hogy hiába éltem. Ezt nem tudnám elfogadni soha. Én az értéktelenségemtől félek a legjobban. Jobban mint a halálomtól.
2012. nov. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az értéktelenség-értékesség dolog nálam annyira nem kapcsolódik a halálhoz. Nem azért akarok értékes lenni mert meghalok egyszer.Meg tegyük fel valaki kisgyerekként hal meg, neki nincs lehetősége, hogy értéket teremtsen.

Én csak nem érzem fairnek, hogy valaki meghal fiatalon, a legtöbb ember meg sokkal tovább. És persze jöhet a mese, hogy idősebb korban már mindenki betegesebb, de a dédpapám például 90 évesen is jó karban volt és azt hiszem boldog is volt.

2012. nov. 12. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval nem te vagy halálos beteg, ennek örülök. Akkor csak úgy, gondolkozol ilyesmiken ? Én is sokszor gondolkozok , ilyenekről, hogy miért halnak meg olyanok, akik még semmit sem követtek el, pl. gyerekek, stb. Pedig megvan a magam keresztje is, nagyon is. De erre nem hiszem hogy lenne válasz. Hogy miért pont ez halt meg, vagy miért pont az szenved ... Ezek nem új gondolatok, hanem ősrégi kérdések, és a válasz Istennél van. Ki másnál lehetne ?? Magam is el vagyok keseredve az igazságtalanság miatt. De hiába gyötörjük magunkat ilyen kérdésekkel, nem áll hatalmunkban ezen változtatni. Ezt végül beláttam én is, önmagamnak. Amúgy nem vagyok vallásos. Bocs, hogy megint reagáltam, remélem nem zavar. Hisz azért van ez az oldal.
2012. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy nem vagy vallásos, mégis Istenről írsz :)

Most az gondolkodtatott el, hogy a Dr. House végén Wilson vajon jól döntött? Mármint, hogy nem akarta a kezelést, nem akart kórházban meghalni, bár így kevesebb ideje maradt.

2012. nov. 13. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!