Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy alvás közben...

Lehetséges, hogy alvás közben hosszabb ideig nem veszek levegőt? Az miatt érezhettem ezt?

Figyelt kérdés

Tegnap délután aludtam kicsit és felriadtam,mert lehet,hogy furcsán hangzik,de úgy éreztem,h meg fogok halni. Kétségbeesetten elkezdtem kapkodni levegő után, mintha szédültem is volna és az ijedtségtől a szívem szerintem 3szor annyit vert,mint normálisan. Ez kb 1-1,5 percig tartott,utána pedig nagyon remegtem és leizzadtam.

Szerintetek ez mitől lehetett? Lehet,h a légzésemmel van probléma? Vagy a szívemmel? Éreztem már hasonlót máskor is,de sokkal-sokkal enyhébben és akkor ráfogtam a kimerültségre vagy az idegességre,de ez a tegnapi valami borzalom volt. Szerintetek ezt mi

okozhatja?Vagy minél előbb vizsgáltassam ki magam? Félek,h valami komoly háttere van.


2012. nov. 15. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a linket,bár nem hinném,h ez lenne a problémám. Nő vagyok és egyáltalán nem horkolok,azt a párom mondaná. Mondjuk a stresszreakcióban kicsit ráismertem a tegnapi tünetekre,de én az mellett remegtem és a víz is levert. Kb 10 perc múlva állt vissza a pulzusom az eredetire. Csak a szédülés miatt gondoltam,h valami oxigénhiány lehetett,bár nem tudom.
2012. nov. 15. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell horkolni. Csak simán nem veszel levegőt fél percig, erre "vészébredés"-t vezényel az agyad és remegsz-izzadsz az adrenalintól. Azért linkeltem, mert nekem is van ilyen és nem horkolok sosem, viszont feleségem mondta, hogy légzési szüneteim vannal álmomban.
2012. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,h tényleg az a problémám.Iyenkor mi a teendő? Hogy tudom kiteríteni,h tényleg az áll-e a háttérben?
2012. nov. 15. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel a Honvéd Kórház Alvásdiagnosztikai Centrumát,(interneten találsz elérhetőséget) ott adnak TB támogatottan időpontot.Egy otthoni alvással (kapsz egy karórát ami rögzíti a légzésed, szívműködésed,oxigén szinted)elintézhető.

A fenti linkre vigyázz, mert az egy tüdőgyógyászé, aki nem igen járatos a szakmában ráadásul pénzért rendel.

2012. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!