Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ízületi folyadékpótlás térdízü...

Ízületi folyadékpótlás térdízületi porckopás. Kinek volt már hasonló "betegsége"? Mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

ez még így elég tág! Miért, mit sporotlsz, hogyan táplálkozol, ilyesmiket is kellene tudni

Alapvetően ugye az izületben vannak porcok és a porcokat körülveszi egy vizes folyadék. nagyrészt víz egyébként. Ha száraz vagy, mondjuk mert nem iszol eleget, akkor itt is kevés lesz a folyadék, ezért az csontok össze is érhetnek extrém esetben, pl ez van amikor egy testépítő a versenyre beszárítja amgát, tehát lepucolja a zsírt és víztelenít a verseny előtt.. ez egy egészségtelen állapot és nem szabad sokáig fenntartani. de megfelelő folyadékbevitel mellett a próbléma megszűnik.

Ha más irányú a gond akkor az izületvédő készítmények (joint-x, animal flex) segíthetnek. ezeket tápkieg boltban (shop.builder.hu) lehet kapni.

remélem valamennyit tudtam segíteni

2009. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen más nemű a gondom, az én hibám hogy nem érthető(fáradtan írtam a kérdést)

Térd műtét után jelentkezett ez a probléma. Az orvos írt fel egy injekciós kezelést. Csak hát elég drága... Gondoltam valakinek volt hasonló betegsége és ki gyógyult kezelés nélkül! Továbbá az érdekelne menyire hasznos egy ilyen kezelés!!? De köszi hogy próbáltál segíteni.

2009. aug. 16. 01:19
 3/6 anonim ***** válasza:
milyen műtét volt? sportmúltad?
2009. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
porckopásom volt(térd) foci, thai-box. idén januárba volt műtétem. Azóta panaszos.
2009. aug. 16. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb láb, térdizület támasztó felületén mozaikplasztika. Ez volt a betegség.


Javallat:

Kímélő mozgások, semmi porc-túlerőltetés.

Sok úszás és kerékpározás. Elsősorban a lábizmot erősítsd, így részlegesen tehermentesítheted a porcot.

Vannak különböző jól felszívódó krémek és egész jó - az ismeretségi körömben azt mondják az öregek is - a Q10 készítményei.


Ja, az inj. kezelés tényleg drága és még nem is használt igazán.

2009. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is porckopásom van 10 éve és én Proenzi 3-et és Bio-Glukozamint szedtem (ha kell még most is, de már nem nagyon van rá szükségem). Ezeket kúra szerűen kell szedni és megfizethető áruk van. Amíg nem szedtem mindig fájt a térdem, azóta nincs semmi nagy gond. Viszont engem nem műtöttek. Most évente egy dobozzal beszedek és az valahogy meg is javítja arra az évre. 23/L
2009. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!