Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium hiányom lehet vagy...

Magnézium hiányom lehet vagy túl sok van?

Figyelt kérdés

Évek óta van izomrángásom minden testrészen, kezemen, lábamon, arcomon, el is mentem vele orvoshoz aki azt mondta, hogy ez Magnéziumhiány el is kezdtem szedni, ugyan nem szüntette meg de enyhített rajta.

Egy ideje nem szedtem Magnézium tablettát (kb nyár vége óta), ugyan volt rángásom, izomgörcsöm, de hanyagoltam a Magnéziumot, gondoltam úgysem lesz sokkal kevesebb tőle a rángásom,görcsöm. A héten egyik nap azért ittam egy pezsgőtablettányival, és a következő napon egész nap görcsöltem mindenhol, izomrángásom is sok volt.

Nem értem hogy ha Magnéziumhiány okozza ezeket akkor miért akkor jött ki mégjobban amikor bevettem belőle egy kicsit



2012. nov. 25. 10:28
 1/2 Adele Jonas ***** válasza:

Nem élsz stresszes életet? Esetleg depressziós vagy? Okozhatja stressz, gyomorideg is, de lehet kalciumhiány, rosszabb esetben epilepszia (kezdeti fázis).

Az az orvos hülye volt. Ki az orvosod? A magnézium inkább a szívre ajánlott és az idegekre. De ha izomrángásod van, kalcium.

Ha erősen rajtad van, végy be 1-3 szem NO-SPA-t. Attól függ mennyire erős a roham. Ha nem múlik el, ideggyógyászat.

2012. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönömaválaszt ^^

De, elég stesszes életem van, depressziós is vagyok, pszichológushoz is játok vele (eddig csak kicsit lett jobb, minden nap küzdelem a mai sikerrel). Gyomromban akkor érzek nagyon valamit amikor hirtelen ér nagy stressz.

Csak háziorvos, ahol lakom még Ő a legjobb, a többi orvos körzetébelől is sokan vannak nála, 4helyett 5órát rendel mert annyian mennek hozzá, minimum 1órát kell várni rá. Vidék... ;)

Majd megpróbálom a Kalciummal is.

Köszönöm :D

2012. nov. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!