Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan aludhatnék el könnyebben?

Hogyan aludhatnék el könnyebben?

Figyelt kérdés
Esténként nagyon nehezen alszok el, folyamatosan jár az agyam. Ha éppen sikerül "leállítani" a gondolkodást egy dalszöveg jut eszembe. Nemsokára kezdődik a suli, szóval akkor főleg nem lenne jó, ha kialvatlan lennék.
2009. aug. 17. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régebben én is nehezen aludtam el... Ne gondolj semmire, vagy hallgass valami lágy, nyugtató zenét...
2009. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

régen én is ezzel küzdöttem.Megpróbáltam azt,hogy bekapcsoltam az mp3-amat és halkan hallgattam zenét,becsuktam a zenét.De az sem volt jó,mert akkor meg énekelhetnékem volt meg táncolni akartam:D imádom a zenét és arra csak pörögni tudok:P

Nekem így sikerült:zuhanyozásnál este a végén hideg vízzel öblítem le magam,ez lassítja a vérkeringést ami jó éjszakára.Aztán lefekszek az ágyba becsukom a szemem és arra gondolok,hogy alszok:D Így általában könnyen elalszok.


Régen nekem is problémám volt az alvással a suli miatt.

Remélem tudtam segíteni.

14/L

2009. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ébredj fel korán reggel, és az esti órákban menj el valamerre, sétálj egy nagyot, vagy pedig házimunka (porszívózás pl. ) stb. A séta, vagy a fizikai munka kifárasztja annyira az embert, hogy könnyebben tud pihenni utána.
2009. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

A hidegvíz lassítja a vérkeringést? Hát ezt honnan vetted? Pont, hogy élénkíti.


Egyébként, nekem csak az vált be, hogy mikor rám jött a mindjárt elalszom érzés, akkor elvonultam aludni. Akkor is, ha még csak kilenc óra volt. Én olyan vagyok, hogy korán jön rám, és ha akkor nem fekszem le, kész, hajnalig nem álmosodok el. Esetleg próbáld meg, hogy beállítod reggel korán csörögjön az ébresztés, és kelj fel. És ne aludj vissza, meg ne feküdj le délután. Jó eséllyel estére fáradt leszel, ha nem rögtön majd másnap, ha megcsinálod ugyanezt. Sokan így állnak vissza. Bár nálam ez sem igazán működött. Csak az, hogy akkor feküdtem le, mikor nagyon álmos lettem, még ha korán is.

Cukros langyos tej is álmosít.

2009. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
levendulavirág tea. Nekem nagyon sokat segített és nincs is annyira rossz íze. Tehetsz bele mézet is.
2009. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én csak egy lehetőséget mondok(nembiztos hogy ez az):


NEM FÁRADSZ EL...volt egy konyhás ismerősöm és mondta hogy a kollégái panaszkodnak hogy hajnali 4-kor kelnek és nem bírnak vissza aludni mert nem fáradtnak el sportolj valamit vagy olvass!

2009. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

második vagyok megint.

Újságban olvastam h a hideg víz lassítja a vérkeringést,ezáltal könnyen el tudunk aludni.Nekem bevált,de mondok valamit,nem csak nekem.Imádom a meleg vizet,amíg jó meleg vízzel zuhanyoztam addig alig bírtam elaludni.Mióta langyos vízzel zuhanyozok,majd a végén hideg vízzel öblítem le magam azóta könnyen elalszok.Próbáld ki,ha nem hiszed el.Egy próbát megér:)

2009. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hallgass komoly zenét! Még akkor is ha nem szereted. Okok:

1. nincs szöveg, ami lekötné az agyad

2. nyugtató hatású

3. így talán megszeretheted

Debussy Clair de Lune c. darabja halk, csendes, és fülbemászó

ugyanígy tudom ajánlani Bachot és Schubertet.

Ha vallásos vagy mondhatod a rózsafűzért is, az sokáig tart, azon el lehet aludni.

Még egy ötlet: kelj fel 6-kor reggel, akkor este fáradtabb leszel.

2009. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. aug. 17. 16:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Hm, langyos, cukros tej, meleg után hideg zuhany. Nem tudom, hogy csak azért-e mert már fáradt voltam, de rég nem aludtam ilyen jól.:D köszönöm
2009. aug. 18. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!