Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet Crohn betegség?

Ez lehet Crohn betegség?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdődött...(azért vártam vele ilyen sokat,mert csak most lesz tb-m.3 évig nem volt.)

Elkezdett menni a hasam.Először nem sűrűn,de idővel egyre gyakrabban,aztán már a hasam aljának jobb oldalán is elkezdtem fájni.Mára már tudom,hogy ha ott fáj,akkor sz@r napom lesz,mindig így van.Étvágyam nem sűrűn van,de estére mindig megjön,akkor eszem is,viszont fogyni nem fogyok...sőt azóta híztam.Nagyon fáradékony vagyok,néha semmihez semmi erőm,lefekszem este 9kor,felkelek délelőtt 10-11kor.Agyam alig fog,gyomrom rettentő sokat ég,de a legrosszabb a hasmenés...szerintem ezért is híztam meg.Alig tudok elmenni valahova,akkor is széntabletta a mellényzsebben.Intézek magamnak TB-t,remélem az orvos normális lesz és segít kideríteni a dolgokat,viszont addig is véleményeket kérnék.

21/F



2012. nov. 27. 03:47
 1/1 anonim válasza:
48%
Szerintem nem crohn betegség... nagyon sok minden lehet, pl a páromnak jobb oldalt fájt, azt hiszem akkor volt vakbélgyulladása, de ez sem jelent semmit. Crohn beteg vagyok kb. 13 éve, nekem a tüneteim mindig több kilós fogyással, hasmenéssel, és esetleg depresszióval is járnak... Hasam ritkán fáj, maximum amikor wc-re kell mennem. Láz, és ízületi fájdalmak is szoktak e-mellé párosulni. Étvágyam szokott lenni, tehát nem szimplán a hasmenés miatt fogyok, hanem mert nem tudom feldolgozni a tápanyagokat. Ezután könnyen elkapok bármit, mert teljesen legyengül az immunrendszerem :/ És ha nagyon nagy a baj, akkor "grátisz" a véres hasmenés... :( Önmagában még szerintem ezek a tünetek sem elegek ahhoz, hogy egyből bélgyulladásra gyanakodjanak, ahhoz kell vérkép, székletvizsgálat, esetleg tükrözés is... :/
2012. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!