Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. s. A gyerekem valószínűl...

S. O. s. A gyerekem valószínűleg drogozik, de tagadja, hogy így lenne. Van olyan vérvétel, vagy valamilyen toxikológiai vizsgálat ami kimutatja hogy drogozna?

Figyelt kérdés

ha van ilyen, visszamenőleg mennyi ideig lehet kimutatni, hogy drogozott?

a viselkedésén semmi különösebb változás nincs, csak elég sok pénz tűnt el otthonról, és ennyi pénzt nem lehet csak úgy elkölteni. kérem segítsen valaki


2012. nov. 27. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy pl. milyen drog. Valamelyik hamar kiürül a szervezetből. Egyébként egy sima vérvétel kimutatja, hogy fogyasztott-e valamit. ;)
2012. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább üljetek le beszélgetni vele, ne erőltesd, hogy bevallja a drogozást, nagyon kedvesen, barátságosan próbáld megértetni vele, hogy a drogozás mennyire buta és veszélyes dolog. Akár szakember tanácsát is kérheted ebben, hogy milyen formában érdemes elbeszélgetni, hogyan kell érvelni a gyerekkel.
2012. nov. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És minél jobban, erőszakosabban erőlteted, hogy vallja be a dolgot, annál konokabbul fogja tagadni.
2012. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
lassan sajnos 1 éve ezt játszuk. volt rendőrségi ügy lopás miatt, majd öngyilkossági kisérlet. ezeke után megígérte jó lesz...eddig tartott mert megint tűnt el pénz otthonról nem kevés. ezért gondoltam 1 ilyen tesztre, és akkor ha kiderül, elvonóra küldeni. olvastam olyat, hogy hajszálból dns mintát venni, és abból elvileg kimutatni, hogy fogyasztott-e valaha is valamit
2012. nov. 27. 18:46
 5/11 A kérdező kommentje:
ilyen vizsgálatot hol tudnék elvégeztetni ántsz-nél? vagy megyei kórházakban?
2012. nov. 27. 18:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Vehetsz te is drog tesztet, rákel vizelnie és az kimutatja.Olyan meg nincs hogy bemész a kórházba és drog tesztet kérsz.Másik lehetőség hogy a rendőrségen feljelented a saját fiad de ezt gondolom te sem akarod.Viselkedésén nem látszik ?? Nem lehet hogy csinált valami hülyeséget és tartozik ??(( fenyegetik), esetleg abortusz mert felcsinált valami csajt ???Ha drogozna látnátok rajta pl : napokig nem alszik akkor tuti speed , ex,hirtelen nagy fogyás volt ?? Mondanám hogy füvezik de attól nem kezd el lopni meg az nemi s kerül sokba ( orvostan hallgatóként állítom hogy inkább marihuánázón(fű) mint alkohol cigi mert az sokkal nagyon függőséget alakít ki, a fűtől semmi baja nem lesz,még orvosok is fogyasztják). Az a baj ha idáig fokozódót a helyzet akkor ti is hibásak vagytok, ti vagytok a szülei a ti nevelésetek, eltudom képzelni hogy erőszakosan (( mint ilyenkor a legtöbb buta szülő) próbálja kiszedni belőle.Nem bízik bennetek pedig úgy könnyebb lenne.Figyeljetek ha már valóban drogozik ( olyat aminek nagy a függőségi tényezője) és rajta van nem tudtok mit csinálni mert hozzászokott a szervezete ( fenyegetés ,szigorral csak nagyobb bajt csináltok). A legjobb módszer : fiam az a helyzet hogy nagy gondban vagyunk , feltételezzük hogy drogozol , nem örülünk neki de tudjuk ez egy betegség és melletted állunk nem lesz következménye csak ideje tiszta vizet önteni a pohárba.Ha pozitívan álltok hozzál látja hogy bízhat bennetek , elfogja mondani és lehet nem is akkora a baj.Gondoljatok bele ha kiderül hogy rákapott valamilyen drogra mit tudtok csinálni ?? Egy függő személyben más zajlik le mint egy káros szenvedélyektől mentes egyénben , saját elhatározás kell hogy leszokjon az ilyen hogy elvisszük drog ambulanciára csak ideig óráig ér valamit.Hozzá tenném hogy veszélyes a drog de ne vegyetek be mindent amit a média és drog ellenes Magyar politika hirdet
2012. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egy 15 éves lányról van szó. és ami eltűnt pénz az pedig kb 200e., és egyedül nevelem. szép szó nem hatott, a családból még senki sem tudja tesómon kívül, tehát gondolhatná, hogy én sem akarom, hogy kitudódjon, de valamit tenni kell.
2012. nov. 28. 16:57
 8/11 Alaque ***** válasza:

Nem azért, de nagyon egyszerűen el lehet ám költeni akármennyi pénzt. Tény, hogy drogokra a legkönnyebb, de én azon kívül is tudok pár ötletet adni. Ott van például az abortusz. Nem tudom, mennyibe kerül, de nyilván nem ezeröccá'.


Egyébként nem akarok ítélkezni, de elég érdekes, hogy a saját lányod ennyi pénzzel meglop...

2012. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ha arra célzol, a pénz több részletben tűnt el, nem egyszerre. de más tippem nincs, hogy mire költhet el ennyi pénzt.
2012. nov. 29. 20:15
 10/11 Alaque ***** válasza:

Ja értem.


Hát akkor új ruhák, cigi, alkohol, sminkcuccok, pizza, kóla, Megdonálc, plázázás, bizsuk, magazinok, könyvek, buli hétvégén, és sorrendben csak ezek után jön a drog, majd az abortusz. Úgy értem, ha én tinilány lennék, és hirtelen pénzhez jutnék, akkor ezekre költeném. Vagy félreraknám fesztiválra, nyáron meg azt mondanám anyunak, hogy a legjobb barátnőmék családjával lemegyünk a Balatonra egy hosszú hétvégére, és közben elmennék a Balaton Soundra. Bár gondolom, az a veszély nem fenyeget, hogy nem engednéd el.

2012. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!