Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokat tanulok, próbálok azért...

Sokat tanulok, próbálok azért az étrendemre is ügyelni meg egy kis mozgát is beszoktam iktatni, de mivel sokáig fenn vagyok így napi 12-16 adag kávét is megiszok, lehet ettől hogy?

Figyelt kérdés
nagyon szúr a szivem néha, meg így bizsereg és szúr a tenyerem meg a talpam, mintha ilyen kis apró tűvel szúrkálnák
2012. dec. 1. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem csodálom, hogy szúr a szíved! Ennyi kávéval tönkre teszed az érrendszeredet. Nem hiszem, hogy annyit kellene tanulnod, hogy ennyi kávét kellene innod. Most pár napig ne igyál egyáltalán, hogy a koffein mérgezésed elmúljon. Idegeidet is teszed tönkre. Ettől vannak ilyen tüneteid
2012. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg! 2-3 kávénál semmiképpen ne igyál többet!!!
2012. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi koffein , amennyit bejuttatsz a szervezetedbe , meg kell hogy hozza előbb-utóbb a káros hatásait is. A biológia törvénye Rád is vonatkozik. Ilyen nagy mennyiség nem csak élénkít már hanem a vízhajtó hatása miatt sűrűsíti a vért, ami így csak cammog az ereidben, valamint összehúzza az ereket. Ezek pedig a jó agyi keringés ellen dolgoznak, így az nem megfelelő és sajnos az egyéb szerveké sem. És lám- lám szúr a szíved. Az élénkítő hatását már nem is tudja kifejteni. Napi 2-3 kávénál több nem ajánlatos.

Lehet ezt egy ideig csinálni, de nem ajánlatos, a szervezeted egy idő után bedobja a törölközőt. Kezdődnek a jelek, még nem is mondhatod, hogy nem szólt.

Valamint koffein függő leszel. Miért is ne, az agy hozzászokik és amikor le akarod tenni állandóan fájni fog a fejed, gyenge leszel, az ágyból alig tudsz kikelni. Nekem volt egy ismerősöm aki napi 6-7 kávét megivott. Hát ő mesélni tudna róla, hogy milyen volt az első 4-5 hónap nélküle. De muszáj volt, mert a vérnyomása állandóan 150/100 körül volt. Most 3 éve napi 2 kávét iszik.

Szerintem simán lehet ettől. (Azért a vérnyomásodat is mérd meg vagy mérettesd meg néha)

2012. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!