Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a magasabb párnákon...

Igaz, hogy a magasabb párnákon lévő alvás egészségtelen, akár gerincferdüléshez is vezethet?

Figyelt kérdés

A barátom lehülyézett, amiért azt mondtam neki, hogy egészségtelen, amiért 2 magas párnával alszik. Én majdhogynem vízszintes állapotban szoktam aludni 1 kisebb párnával. Azt mondta, hogy hülyeségeket beszélek, amivel nagyon felidegesített, mivel sok esetben azt hiszi, hogy ő jobban tud valamit nálam, DE most tudom, hogy igazam volt, mivel láttam a tv-ben erről egy műsort. Arra szeretnélek benneteket kérni, hogy erősítsétek meg az igazam, vagy cáfoljátok. Esetleg aki tud, kérem linkeljen oldalakat, ahol erről írnak! Nagyon megköszönném, és a válaszokat előre is köszönöm!

Mellesleg neki gerincferdülése van, és nem tartom kizártnak, hogy emiatt a helytelen alvási szokásai miatt történt!


2009. aug. 20. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, hogy okozhat gerinc bántalmat, ha túl magasan alszik, mivel a gerince nem egyenes vonalat zár be, hanem ívesen hajlik és ez nem egy normális állapot. Ennek az elkerülése miatt találtak ki olyan párnát, ami egyenes vonalban tartja a gerincet alvás közben is.
2009. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válasz!

én is ezt mondtam a barátomnak, de (mint általában) lehurrogott, mivel neki mindenben igaza van... pedig szerintem ez nyilvánvaló, hogy egészségtelen!

azért még várok válaszokat:)

2009. aug. 20. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
A reflux betegséggel küszködőknek pedig tilos a vizszintes alvás..... szóval el kell döntenem, hogy gerinc ferdülés, vagy pedig reggelre szétmarja a nyelőcsövemet a sav. Egészséges vagy nem egészséges, majdnem ülő helyzetben alszom, mert csak így tudok.
2009. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
lehet, hogy van olyan, akinek meg az vízszintes alvás nem egészséges, de én arra voltam kíváncsi, hogy a túl magas párnával való alvás okozhat-e gerincproblémákat:) mondjuk én ebben eddig is biztos voltam, csak meg szerettem volna erősíteni a hitemet:P meg az sem esett túl jól, hogy a barátom ahelyett, hogy hitt volna nekem inkább lehülyézett...
2009. aug. 20. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!