Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egészségtelen az átlag 6 óra...

Egészségtelen az átlag 6 óra alvás hétköznap? Nem gyengíti az immunrendszerem? Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok, és nem igazán tudok aludni éjfél előtt, mert a szomszédba egyfolytában vonyítanak, hiába szólok át. Tehát jobb esetben éjfélkor fekszem, és fél 7kor kelek. Ez vasárnaptól csütörtökig, csütörtök este már tudok aludni rendesen, bár másnap ébresztőre kelek, de időbe tudok feküdni. Hétvégén meg addig alszok, ameddig akarok.

Ebből a 4 késői fekvésből lehet bajom? Áprilisban ballagok, tehát utána már nem leszek kolis.


2009. jan. 11. 19:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah, és hétfő reggelente hajnal 4kor kelek, mert hétfő reggel járok vissza a koliba.
2009. jan. 11. 19:44
 2/8 A kérdező kommentje:
És vasárnap max fél 10-10 körül fekszem.
2009. jan. 11. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Semmi bajod nem lesz.

Ha dolgozol lehet ennyit sem tudsz majd aludni. Ez van, sajnos a mai világ ilyen.

Amikor suli volt én az öt napban kb. 2-3 órákat aludtam, mert egész nap suli, hazaértem este volt fürdés, evés. Kicsit tanulni is kellett. Aludni vagy volt idő, vagy nem. Bulizni is elszaladtunk néha, már ha volt rá idő.

Évekig ez ment. Mégse volt senkinek baja, azon kívül, hogy a nap 24 órájában nyafogtunk, hogy aludni akarunk :D


Nem lesz semmi bajod ettől. 6 óránál egy átlag ember nem is alszik többet, a munka miatt.

2009. jan. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha te is azt érzed, hogy kevés, akkor tényleg nem alszol eleget.

Az alvás során a szervezet regenerálja önmagát. Ezért muszáj aludnunk. Az immunrendszered érzi meg elsősorban. De az izom fejlődéshez is nélkülözhetetlen. És még sok megújuló folyamathoz. Szóval, ha folyamatosan fáradtan ébredsz az nem jó jel. Amúgy meg télen mindenki kevesebbnek érzi az alvással töltött időt.

2009. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Reggelente nehezen tudok felkelni, vagyis... inkább még visszafeküdnék, de kelés után 5-6 perccel nincs különösebb fáradtság érzetem. Egész nap nem nagyon érzem fáradtnak magam, este meg nem igazán tudok lefeküdni 11 előtt.

Ha itthon vagyok, vagy barátomnál, akkor mindig később kelek, viszont ugye a koliba hajnal 1ig is visítanak a szomszéd szobában.

Szóval... így is lehet bajom belőle? Pl ma is 6 órát aludtam, igazán nem érzem fáradtnak magam, csak tanulni vagyok lusta:)

2009. jan. 16. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

6 óra az elég ahhoz, hogy ne legyen bajod.

Az igaz, hogy nem alszol túl sokat, de attól, hogy fáradt vagy még nem lesz semmi komolyabb bajod. De ha ennyire aggódsz akkor tegyél érte. Pl. vegyél füldugót vagy nem tudom... ha nagyon álmos lennél tudnál aludni úgy is, ha ordítanak melletted. 6 óra az annyira nem kevés, amikor tudsz pihenj sokat és akkor nem lesz baj.

2009. jan. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A füldugót próbáltam, semmit nem ér, és ráadásul pattanás lesz tőle a fülemben. Amikor tudok sokat alszok, hétvégénte, vagy amikor nem koliba vagyok min 8 órát, de van, hogy 10et is.
2009. jan. 17. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj öregem, a kevesebb alvástól semmi bajod nem lehet. Különösen ha ugyis áprilisban befejezted az iskolát.De legjobb ha mindennap alszol 8 órát, ami a hosszu élet titka.
2009. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!