Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt egy kisebb csomó a...

Volt egy kisebb csomó a homlokomon, megnyomtam jött belőle egy kis fehér kemény "kukac" de estére már megdagadt és ma már egy nagyujjnyi kemény fényes csomó van a homlokomon és fáj. Mi lehet?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfertőződött pattanásra gondolnék. Hagyd békén pár napig, majd elmúlik.
2012. dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a mirigy kivezető csövét összetapadt, elhalt hámsejtekből álló „kukac” zárja el, a faggyú nem tud kiürülni a bőrfelszínre, a termelődő faggyú a kivezető csőben felhalmozódik, s kialakul a mitesszer. A tünetek akkor lépnek súlyosabb stádiumba, ha a mirigy kivezető csöve megreped, a faggyú kikerül a szövetek közé, s ott gyulladást okoz.Tovább súlyosbodnak a tünetek, ha bőr normál flórájához tartozó baktériumok száma megszaporodik, mert az általuk termelt enzimek elbontják a faggyút, s ennek következtében irritáló hatású zsírsavak keletkeznek, amik tovább fokozzák a gyulladást. Ebben a stádiumban jelennek meg az arcon a vörös, gyulladt, kisebb-nagyobb, gennyes közepű pattanások. Ha a gyulladás a bőr mélyebb rétegeit is érinti, nagy fájdalmas csomók jelennek meg, melyek gyakran heggel gyógyulnak.
2012. dec. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hogy nincs kivezető nyílása. Köszönöm a válaszokat. Akkor inkább ne piszkáljam?
2012. dec. 12. 03:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az államon volt egyszer, én is próbáltam kinyomni, de utána meg már annyira fájt, hogy már könnyeztem ha valami hozzáért. Párakötést raktam rá és 4-5 nap alatt eltűnt. Azóta félek, nehogy ki újuljon :D
2012. dec. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!