Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy koponya...

Hogyan zajlik egy koponya MR-vizsgálat?

Figyelt kérdés
Tizenhat éves vagyok, márciusban koponyámon MR-vizsgálatot fognak elvégezni. Hogyan zajlik ez az egész? Milyen hosszú, csukott szemmel kell e lennem, vagy lehet nyitottal is? Amit tudok, hogy füldugót kapok, és minden fémet le kell vennem. Aki volt már ilyen vizsgálaton, az elmondaná, hogy hogyan nyugtatta meg magát?
2012. dec. 19. 20:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Látom, hogy régi a kérdés, de hátha valakinek jól jön... :)

Én magas prolaktin szint miatt voltam koponya MRI vizsgálaton pár napja Szegeden. Minden fémeset le kellett venni (melltartó nem volt gond és fogszabályzás utáni retenciós sín se - előtte azért kipróbáltam itthon mágnessel, de nem vonzotta :D), aztán adtak füldugót, tettek a fejemre egy műanyag maszkot és betoltak egy csőbe. Nem szabadott mozogni, de a maszk jól tartotta a fejem, kényelmes volt az egész, úgyhogy nem volt nehéz. A felénél bejöttek hozzám, hogy beadjanak vénásan egy kontrasztanyagot. Ez nem fájt, a tű vékonyabb volt, mint egy vérvételes tű például... Összesen 16 percet voltam bent az MRI-ben. Hangosnak nem volt hangos egyáltalán, zúgott és kattogott, olyan volt, mintha technot hallgattam volna :D de egyáltalán nem volt hangos, ennél sokkal hangosabb, ha egy útépítés mellett megyünk el, vagy ha fülhallgatóval hallgatunk zenét... A klausztrofóbiásoknak pedig szerintem max a régi MRI gépek jelenthettek gondot, itt teljesen jól láttam a termet a maszkkal a fejemen is, láttam a lábamat, alul mindent, világos volt az egész terem is és hideg levegőt is fújtak rám. Emellett adtak vészcsengőt, szóval ha valaki bepánikol, megnyomja és azonnal leállítják...

Szóval senki ne féljen! :) ezerszer szívesebben mennék mégegyszer koponya MRI vizsgálatra, mint bármi más fájdalmasra...

2017. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!