Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Időnként átmegyek alkeszbe....

Időnként átmegyek alkeszbe. Mennyire ártalmas ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Problémám, hogy hétközben nem iszok, de hétvégén péntek-szombaton rendszeresen eliszogatunk a párommal, ő kevesebbet, én jóval többet (akár 4 ital is alkalmanként). Ez az általános. DE ha a helyzet úgy hozza, pl társaság úgy verődik össze, vagy elhívnak ismerősök, barátok valahova beülni pl szünetekben, vagy alkalmakkor, akkor ezekre a hétvégi napokra ráadásként néha hétköznap is iszok alkoholt. Van hogy 3-4 nap alkoholfogyasztás is összejön sorozatban. Igaz ez nem általános. De nem érzem egészségesnek. Tudom hogy egy alkesz ennél sokkal többet iszik, de lehet már ettől is károsodik a szervezetem :S az a baj hogy nagyon bírom az alkoholt és nekem 3 sör még a becsípéshez sem elég. Szerintetek alkoholista vagyok, vagy az azért nem itt kezdődik? Az életvitelünk abszolút felelősségteljes, nem vagyunk lecsúszottak. 31/N, párom 41/F
2012. dec. 22. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem vannak olyan időszakaim, minden nap megiszok este meló után vagy 3-4 sört, hétvégén meg ami a csövön kifér : Mégsem nevezem alkoholistának magam, mert van olyan is, hogy egy cseppet sem :D Meg, ha akarom megállom hetekig :D
2012. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja és másnapos sem vagyok soha, és ha másnap meló van az nem tart vissza az esti alkoholfogyasztástól, de pl ha előző este 5-6 italt megittam, (sör, tömény, bor, akármi lehet, főleg minőségibb cuccok), még simán felkelek reggel hatkor és elmegyek dolgozni. Soha nem befolyásolta ez az életem, de nem is értem hogy iszok meg ennyit, mikor a nemalkeszek ennyit nem isznak soha, aki meg alkesz az meg minden nap ezt csinálja. Én meg nem. :D Ja és van otthon vagy két szekrénnyire való mindenféle minőségi piánk. És hozzá sem nyúlunk sosem, csak ha vendégek jönnek. azért tarjuk hogy akkor legyen mit kínálni, vagy alkalmakra (pl karácsony, stb). Egy alkoholista tudna a lakásában alkoholt tartani úgy hogy ne nyúljon hozzá egy ujjal sem?
2012. dec. 22. 23:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Első, akkor te olyan vagy mint én. De szerintem ez már azért határeset, vagy ez téged nem aggasztott soha? Tudsz otthon alkoholt tartani, úgy hogy nem akarod meginni? Nekem ez pl csokival sosem megy, piával meg simán szóval gondolom azért még nem tragikus nálam annyira a helyzet...
2012. dec. 22. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak az az alkoholista aki tök részeg és az utcán hempereg. Megvannak a lépcsőfokok, amíg odajut. Van aki 2 hónap alatt, van aki 10 év alatt. Kérdés, hogy miért van rá szükség, mit pótol, mit helyettesít vagy szorongást old vagy csak múlatja az üres, tétlen időt



[link]

2012. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!