Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segitség? Megfertőzhetem a...

Segitség? Megfertőzhetem a barátom a HPV-vel?

Figyelt kérdés
A HPV ugye nem gyógyitható, csak a tünetei kezelhetőek. Ha valaki egyszer elkapja, márpedig az emberek 80%-a fertőzött lesz élete során. Akkor kell nekem ezen aggódnom egyátalán, hogy tőlem kapja-e el vagy valaki mástól, aki esetleg nem is tud róla? Mit gondoltok?

2013. jan. 2. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
ennek a kérdésnek nem értem a lényegét de ha beteg vagy akkor azért nem kéne vele úgy semmit se csinálnod h ő nem tudja
2013. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Természetesen tudja, hogy mi a szitu, jelenleg orvos kezeli a kondilómákat.

A hpv akár csókkal is fertőz (ha a szájüreg a fertőzött), egy érintés is elég a fertőzött területhez.

Viszont ha nem a fertőzött területtel érintkezik, akkor is megfertőződhet?

Illetve mivel az emberek 80%-a fertőzött lesz, nem tök mindegy, hogy mikor kapja meg ha megkapja. Meg 90%-ban az eseteknek az emberek nem is tudják, h mi a szitu, mert nagyon kevés embernél jönnek elő a tünetek.

2013. jan. 2. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!