Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék megismerkedni...

Szeretnék megismerkedni Asperger-szindrómás felnőtt emberrel. Van itt ilyen közöttetek? 5 éves kisfiam is az, nagyon foglalkoztat, milyen viselkedése lesz felnőtt korában. Kiváncsi vagyok, milyen egy Aspergeres felnőtt ember.

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy Asperger-szindrómás blogja:

[link]

2013. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden Asperger-szindrómás ember egyforma, mindenkinek külön személyisége van, ugyanúgy mint a neurotipikus személyeknek. Valószinűleg az ön fiának beilleszkedési nehézségei lesznek, mivel az aspergeresek nem értik a szociális interakciókat, az arckifejezéseket, mindent száraz logikával próbálnak kikövetkeztetni. Amúgy én 19/f vagyok, nincs diagnózisom az Aspergerről, de szinte minden felsorolt tünet illik rám.
2013. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
na igen, én 37 vagyok, rólam sincs semmi ilyesmi, és max. furának tűnök néha az ismerőseim, meg idegenek szemében. kiskoromban ugyan elvittek vizsgálatra, mert nem játszottam a többiekkel, elvoltam egyedül. de anyukám aztán nem vitt többre, csak egyre, most őszerinte Aspergeres vagyok, mert olvasott róla, de egyébként tényleg illik rám sok tünet. de ennek iszonyat széles a skálája, én pl. simán tudok létezni, mondom, max. az tűnik fel, hogy vannak fura dolgaim.
2013. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia, mit értesz azon, hogy vannak fura dolgaid?
2013. jan. 15. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kiskoromban pl. nem játszottam a többiekkel, elvonultam egyedül játszani. (ezért el is vittek vizsgálatra, pont autizmus miatt, de aztán anyukám nem vitt többre, csak egyre.) most is tök jól elvagyok egyedül.

sokszor szólnak, hogy udvariatlanul jön ki, amit mondok, nekem meg fel se tűnik, nem érzékelem a jeleket.

most se nagyon fogom a szociális érintkezéses jeleket, meg nehezemre esik pl. valakinek a szemébe nézni, de már rászoktattam magam. aztán, utálom, ha hozzámérnek idegenek, ezt is fel szokták róni, meg iszonyatosan válogatós vagyok kajában. de tudatosan igyekszem nevelni magam. sokáig csak kenyéren és krumplin éltem, most is van egy csomó, amit nem eszek meg, és az van bennem, hogy jaj, én ezt nem bírom, pedig semmi extra, nem is ettem még soha olyat (és nem különleges dolgokra kell gondolni, hanem pl. egy paradicsommal, paprikával is ilyen bajom van...) de igyekszem leszokni róla, tudatosan nevelem magam.

de ennek rengeteg fajtája lehet, magamról is csak én gyanítom, miután utánaolvastam.

2013. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudnék Neked érdekeseket mondani, hogy hogy meggyűlhet az embernek a baja az Aspergerrel..ha kíváncsi vagy, írj privátban, leírom a sztorimat, ha foglalkoztat, ugyanis én is aspergeres vagyok.

17/L

2013. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Érdemes elolvasni Tony Attwood Különös gyerekek c. könyvét. Illetve van még egy könyv, ami önéletrajzi. Tehát az író maga is Aspergeres és nagyon jól leírja, hogy hogyan lehet beilleszkedni, mire kell odafigyelni, stb. John Elder Robison: Nézz a szemembe. Mi most keresünk valamiféle fejlesztő lehetőséget a férjem lánya számára. Ő már 27 éves és most jutott el odáig, hogy depressziós, pánikbeteg tünetek is jelentkeztek a szindróma mellé. Írnék bővebben is, de inkább privátban, ha érdekel.
2013. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!