Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürdés után, piros foltokban,...

Fürdés után, piros foltokban, kiütésszerű tünetek jelentkeznem a hátamon, és 1-2 folt elől is ki szokott jönni. Szerintetek mi lehet ez? Krónikus csalánkiütés?

Figyelt kérdés
Ezek rendszerint viszketnek, de nem mind szokott, és kb. fél órán belül az összes eltűnik. El lehet végleg tüntetni valahogy? Van mikor napközben is előjön 1 folt, viszket majd elmúlik. Aki ilyenben szenved, kérem írja le a tapasztalatait, mert nem tudok elmenni gyógyszer nélkül uszodába vagy strandra.

2013. jan. 7. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsian várom a válaszokat, mert velem is ugyanez van! Elég fura, kb. úgy néz ki, mintha allergiás lennék a vízre :( Neked izzadságtól nem jön elő ugyanez?
2013. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Általában nem, inkább ha vízzel érintkezik a testem, akkor jön elő sok. Van mikor előjön 1-2 folt, de nem viszket, csak látom, hogy ott van. Fura egy betegség.
2013. jan. 8. 10:59
 3/11 anonim válasza:
Az unokámnak is ilyen foltjai voltak,gyógyszertári fürdető krémet kellet használni,és szenzitív testápolót.Ja és a mosószer és öblítő is szenzitív.Amúgy a víztől is lehet,ők Írben laknak és ott nagyon kemény a víz.
2013. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Pont úgyan ez van,a belső combomon meg az egész testemen nagyon durván néz ki.vajon miért van ez?
2013. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 GreenTitti válasza:
Egyik osztálytársamnak ilyen tünetei vannak, mint nektek, és nála ekcémát állapítottak meg. Víztől, izzadságtól jön elő. Tesi óra után mindig előjöttek, viszketett neki. Mondta, hogy ez ekcéma és fürdés után is mindig ez van...
2013. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Sziasztok! Valaki rájött mi ez?? Nekem is ez van.. eddig igaz Balatonalmádiban laktam és Tapolcára költöztem de semmire nem voltam allergiás,és ugyanolyan tudfürdőt használok mint eddig.. mit lehet tenni? Meg egyébként mi ez?! Nagyon bosszantó
2017. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most azt olvasom, ez csalánkiütés lehet. Ha olyan, mintha szúnyogcsípés lenne, csak nem az.
2019. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Detty882 válasza:
Fiamnak ugyanez a baja,2,5 éves,nagyon bosszantó.Mi lehet ez?Zuhanyozás után kiütés és viszketés.
2020. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sziasztok! Jutott már valaki előrébb ez ügyben? Az én lányomnak is ez van, izzadás, fürdés hatására. Mindegy hogy hideg vagy meleg víz, Balaton, vagy kloros víz...Fel óra múlva már nem is látszik. Túl vagyunk verveteleken, tej tojás tartosito diétán. Most a kakaós, gyümölcsös dolgokat mellozzuk.Vitaminokat, illatszereket, mosószert.... váltottunk.Nyaron egy hétre kitisztult, azóta újra minden nap előjön neki, pedig mindent ugyanúgy csinálunk.Mar nem tudom mit adhatok és mit nem neki!
2020. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szintén ilyen problémával küzdök, évek óta. Teljesen mindegy milyen tusfürdőt/sampont használok. Fürdés után víz hatására piros foltok vannak rajtam, deréktól felfele kb mindenfele. A folt közepén egy hólyagszerű valami, mint egy szúnyogcsípés, és nagy udvara piros, ami viszket. Fél óra/óra múlva elmúlik. Ha izzadok a homlokomon is random megjelennek ilyen egész nagy viszkető foltok, jellemzően nyáron. De bárhol egyébként, néha csak "gondol" egyet a bőröm és kiüti magát :D Egyébként én laktózérzékeny vagyok, de szerintem semmi köze hozzá, mert azt néhány éve diagnosztizálták nálam, ezek a foltok kb mióta az eszem tudom azóta velem vannak. Egyébként nem tragikus, inkább különös.
jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!