Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrcsepp-függő lettem, mit...

Orrcsepp-függő lettem, mit csináljak? Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés

allergiás vagyok, sokszsor bevan dugulva az orrom, de leginkább akkor ha fekszem, emiatt sose tudtam elaludni. próbáltam ilyen allergia ellen i orrspray-ket de egyik se hatot, aztán kiprobáltam egy orrcsppet, ami nem allergia, hanem megfázás ellen való, és ez nagyon hatásos. de az van ráirva hogy max 2 hétig lehet használni, de én már több mint fél éve mindennap használom, minden este, egyegy csepp az orromba, enélkül már nemtudok elaludni. [link] az az orrcsepp) szóval függő lettem. és próbáltam már hogy nem cseppentek az orromba, de nagyon szar, nemtudok ugy egyszerüen elaludni. hogyan tudnék leszokni? komolyan,olyan mintha drogoznék:S

16/L


2009. aug. 29. 14:02
 1/8 anonim válasza:
Az én férjem évek óta használ orrcseppet (náthára valót) mert ő sem kap levegőt az allergiája miatt,pedig szed rá gyógyszert. Ő sem tudja elhagyni sajnos,de hát megfulladni sem akar. Szerintem ő már azzal fog élni. Nem kaptál gyógyszert az allergiádra? Lehet neked segítene. Vagy esetleg homeopátiás orrcsepp??
2009. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia!akkor látom már nem vagyok egyedül.ugyan ez a problémám.csak abban reménykedem hogy a sós tengeri levegő segíteni fog.(nem sokára egyiptomba utazunk).Ha igen akkor megírom.
2009. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok rémisztgetni senkit, de ezzel teljesen tönkreteszed az orrnyálkahártyád. Az orrcsepp sajnos nem erre való és nem jó az orrnak.

És ezt tényleg függőség, nem rég volt egy műsor a viasat 3-on (tv dokik), amiben pont az orrcseppről volt szó és hogy sokan szabályosan függővé válnak és hogy ez mennyire káros.


A húgom barátja nagyon súlyos eset, heti egy orrcseppet elhasznál! Azt ajánlom, próbáld meg egyre ritkábban használni vagy kérdezd ki az orvosod véleményét!

2009. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy pár orrdugulásos napod/éjszakád, de szokj át a tengeri-sós orrsprayre, cseppre.

Ez inkább nedvesíti az orrnyálkahártyát, és nincsenek benne vegyi anyagok.

DM-ben pl. lehet kapni "saját márkás"-t, elfogadható áron.

Mi megfázáskor is ezt használjuk, illetve a fűtésszezonban a szárazabb levegő miatti dugulásnál is bevált.


(Mondjuk ha olyan pollenre is allergiás vagy, ami épp aktív, akkor várd meg a szezon végét :)

2009. aug. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is tengervizes orrsprayt akartam javasolni, az nem károsítja az orr-nyálkahártyát.
2009. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az egyiptomos vagyok: nem sokat használt a tengerilevegő, marad a fújka,vagy a leszokás :-(
2009. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is az vagyok és nem tudok és sztem te se.Csak csepegtesd és mikor jön egy rossz érzés csak hagyd abba.én mindig csepegtetek a cseppentővel
2010. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

én is függő voltam. 2-3 évig használtam minden este.

de leszoktam. nagy nehezen.

esténként nem fujtam az orromba kicsit ki voltam száradva de ittam sokat..és ezt segitett.

2013. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!