Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Help! Mi a bajom?

Help! Mi a bajom?

Figyelt kérdés

1 hete szúrást érzek a jobb bordámnál kicsit has fölött.

Minden lélegzetvételnél fáj. Orvos látott, azt mondta kenegesem biztos a sok köhögés miatt. Kenem izomlazítóval ilyen hűsítőkrémmel nem használ. Cataflamot írt fel és az se használ. Nagyon fáj. Mit tegyek?

20/L


2013. jan. 18. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztosan jól megvizsgált nem vakbél gyulladás? Megpróbálhatod hogy a földön hátrafekszel a két karodat egyszerre magas tartásba emeled (szőnyeggel párhuzamosan) és felváltva balra jobbra nyújtózol. Ha nagyon fáj akkor érdemes lenne be menni ügyeletre és egy másik orvos véleményét is kikérni.
2013. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyesmi, mikor beletérdeltek a bordámba, ilyesmi "mechanikai" sérülés nem lehet?
2013. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám volt nekem is. Sajnos egy ideig elég gyakran visszajött, szerencsére már tudom kezelni. Nem biztos, hogy veled is ez van, de azért leírom hátha tudok segíteni. Nekem egyik éjjel egy rossz mozdulat után beszorult a levegő valahova, ami úgy sikerült, hogy napokig minden levegővételkor olyan erős szúró fájdalmat éreztem, hogy inkább folyamatosan próbáltam visszafojtani a levegő és pihegni, így tudtam létezni. Nagy nehezen derült ki mi lehet a baj, és nem orvostól (nem tudtak rájönni), hanem egy sportoló ismerőstől. Nála is előfordult ilyen. Így kezelhető: Nagyon lassan beszívni a levegőt annyira amennyire csak lehet, majd hirtelen, erősen kifújni. Nekem a harmadik kifújás után megszűnt a napokig kínzó fájdalom. Éreztem is, hogy valami megmozdult ott, megkönnyebbültem.
2013. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak estefelé szokott fájni ez is fura. Már csináltam sótörés mozdulatot az se segít. Meghallgatott nem talált semmi szokatlant a doki.
2013. jan. 19. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!