Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy ember semmi mást nem...

Ha egy ember semmi mást nem fogyaszthatna élelmül mint napi 3 liter 100%-os happy days ananészlé, mennyi idejig maradna az ember életben?

Figyelt kérdés
ez azért jó kérdés szerintem, mert az ananászlépben van cukor, vitaminok, ásványi anyagok és szinte minden amire az ebernek szüksége van a fehérjét leszámítva. szóval mennyi ideig marad az ember életben, ha csak ananászlét ihat semmi mást nem ihat/ehet.
2013. jan. 19. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sok minden van benne, de az ital az élelmet nem pótolja, mert annyi minden és akkora mennyiségben nincs benne, amennyire egy embernek szüksége van. Amúgy étel nélkül tovább elvan az ember, mint ital nélkül, de csak ital mellett a szervezet elkezd táplálkozni azokból a dolgokból, például zsírokból, ami már rajta van az emberen, szépen minden vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet kihasznál, majd mikor már nincs, amiből éljen, akkor szépen éhen hal. És egy gyümölcslé nem elég, hogy életben maradjon.
2013. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fehérje nélkül meghal a szervezet,minden életfolyamatnak szüksége van fehérjére,nélkülük nincs ejt és szövetmegújulás.Ezekhez szükséges aminósavakat a szervezet magától nem tudja előállítani,ezért elpusztul.

Ananászlével nem maradsz életben hosszútávon,jön a vérszegénység,fogyás,hajhullás,teljes testi leromlás.

2013. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 liter ananászlében kb 500 kcal, egy átlagos embernek meg az alapmüködéséhez kell minimum 1300. HA valamit csinál azon kivül, hogy lélegzik, akkor már 2000-2500 körül szükséges - ami 4-5 litert jelentene.


Ennyit meginni elég nehezen elképzelhetö és emellett egy csomó vitamin, ásványi anyag, stb lesz, ami nincs meg ebben.

2013. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem ha megiszol belőle annyit, hogy a benne lévő vitaminoknak a napi adagja meglegyen, akkor viszont túl sok cukrot vittél be a szervezetedbe. Ha meg csak annyit iszol, hogy a cukormennyiség normális legyen, abban meg nem lesz meg a kellő mennyiségű vitamin, ásványi anyag. Szóval arányaiban sok a cukor benne. Hogy a fehérje mennyire hiányzik, azt nem tudom, mert ugyan meg van adva, hogy egy embernek x mennyiségre szüksége van, de ha megnézzük a vegetáriánusokat, azokat, akik még halat, tojást és tejtermékeket sem esznek? Ők is élnek vahogy.
2013. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem lesznek komoly betegek a vegetáriánusok,mert ők növényi eredetű fehérjét bevisznek.Nem is csak a húsra gondoltam (2.válaszoló vagyok) hanem a fehérjére mint tápanyagra.Meg a vegetáriánusok azért kiegészítő vitaminokat,táplálékkiegészítőket általában szednek.
2013. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg 60 napot bírsz ki étel nélkül, szomlyan csak 2-3 napot. Amúgy szerintem meg olyan hasmenése lenne az embernek tőle, hogy az első nap után abbahagyná ezt bárki, aki normális.

Amúgy kell só is, mert az is fontos, az tartja egyensúlyban a folyadék háztartást.

2013. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!