Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki a fogamzásgátló...

Ha valaki a fogamzásgátló tablettától meghízik, akkor az edzéssel le tudja adni, vagy csak azután mennek le róla a plusz kilók, ha abbahagyta a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
Nem rám vonatkozik, ezt csak úgy kíváncsiságból kérdem.
2013. jan. 19. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó az edzés is, de mindenképpen diétáznia is kell keményen. Legalábbis nekem kellett. Csak az edzés ritkán elég a fogyáshoz.
2013. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mai, modern fogamzásgátlók sokkal kevesebb hormont tartalmaznak, mint régen, éppen ezért, ha valaki most elhízik a fogamzásgátló mellett, akkor az nem a fogamzásgátló miatt van, hanem valamiféle egészségügyi probléma, étrendbeli dolog vagy mozgásszegény életmód az oka. De amúgy diétával és folyamatos mozgással bármilyen súlyfelesleg leadható.

Én magam nemrég fogytam le 20 kg-ot rendszeres fogamzásgátló mellett.

2013. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem szedni híztam hirtelen sokat, de aztán szép lassan le is adtam. Amikor abbahagytam a gyógyszert megint híztam, nem tudom miért.

A doki szerint valahányszor megbolygatjuk a hormonokat ez előfordulhat.

Tehát ha az illető már régóta szedi a gyógyszert simán tud fogyni. A gyógyszer szedés elején és abbahagyáskor előfordulhat hízás tapasztalataim szerint.


Viszont nekem átalakult hogy hova hízok. Sosem híztam csípőre, a gyógyszer óta oda is megy a plusz, ha esetleg hízok.

2013. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te sem gondolod komolyan, hogy az 5 grammos tabletta hizlal?

Én elhiszem, hogy felborítja a hormonháztartást, de ezt kellő! edzéssel, mozgással kordában tartható. Nézd csak meg a nők többségét! Azért sokan tudnak tenni magukért.

2013. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, az a mese, hogy egy gyógyszernek nagyon kevés hormontartalma van és nem fogsz hízni tőle, csak beetetés! 1 ng hormon is tud akkora bajt csinálni, mint 1 mg. Mivel minden embernek különbözik a szervezete, mindenki másképp reagál a szerekre, van, aki nagyon, van, akinek meg se kottyan.

Igen, a fogamzásgátló az oka annak, ha valaki elhízik tőle.

2013. jan. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 20. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!