Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindent lefertőtlenítettem...

Mindent lefertőtlenítettem ennek ellenére elfertőződhetett?

Figyelt kérdés
A minap egész pontosan 3 napja rámjött ismételten az "elmebaj" és elkezdtem vagdosni pengével a hasamat.Úgy értem leakartam vágni a nagy dagadt hasamat ezért fogtam magam lefertőtlenítettem jóddal 1 pengét és elkezdtem vágni a hasamat a csík mentén amit elötte berajzoltam 1 filcel.De amikor pár centit haladtam és méllyebre került a penge fájt és abbahagytam.Ma nagyon fájt néztem és a vágáskörül lila és zöldes foltok vannak.Lefertőtlenítettem a pengét és ennek ellenére elfertőződhetett?Egyébként folyamatosan koplalok és edzek, hogy végre elérjem a hőn áhitott testet amivel végre boldog lehetnék és végre szeretnének az emberek de nem megy folyton berajzolgatom filcel honnét mennyit kéne lefaragni és ütöm is a hasam mert utálom néha olyan érzésem van , hogy ezzel belsővérzést is okoztam magamnak de a tükörbe mégis egyre dagattabnak látom magam és nem beképzelem mert a mérleg is többet mutat.Tudom a vagdósós dolog miadt azt gondoljátok nem vagyok normális de már nagyon elvoltam keseredve.Szóval a kérdésem, hogy elfertőzödött? megsértettem valamit?ha elmennék orvoshoz mit mondjak, hogy történt?
2009. aug. 30. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem izomba vágtál bele és attól még hogy a penge steril volt, a bőröd azon felszíne nem. szerinted műtétek előtt a konkrét területen mért kenik be fertőtlenítővel?

a mérleg azért mutathat többet, mert az edzéstől izmosodsz, és zsírt égetsz, az pedig köztudott, hogy az izom nehezebb mint a zsír.

2009. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond el az igazat!És nem fog elítélni miatta, hanem valószínű továbbküld egy pzichológushoz!És hidd el csak segíthet egy szakember!A vágással megsérthetted a hasfalad is ,vagy a hasizmodat és azok igen súlyos következményekkel járnak.Minél előbb menj vele orvoshoz, mert lehet hogy össze kell varrni.

Elfertőződhet bizony hiszen nem steril környezetben ejtett vágásról beszélünk!

2009. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Belevághattam az izomba? Úristen erre nem is gondoltam..jártam már gyermek pszihiáternél pár éve 1.5-2évet de semmit nem használ így abbahagytam mostmár 18 vagyok felnőtt részlegre küldenének.ott valamivel hatásosabb lenne a kezelés?
2009. aug. 30. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A te bajodat testképzavarnak hívják!

Fordulj orvoshoz, mert nem egészséges, amit csinálsz! Koplalsz és edzel, mint egy megszállott, szerinted ezt meddig bírja a szervezeted? Elárulom, nem sokáig. Előbb-utóbb ájultan fogsz összeesni.

Mire jó, hogy vagdosod a hasadat? Attól még nem fogsz lefogyni! Így bünteted magad?! Inkább tanuld meg szeretni önmagadat.

Mi lesz, ha eléred az áhított alakot? Akkor majd azért kell takargatnod magad, mert mindenhol látszódni fognak a hegek a vagdosás után!

De hogy ne legyen off, igen, elfertőződhetett, menj és nézesd meg dokival! Sűrgősen! Hiába fertőtleníted a pengét, attól még vérmérgezést, bármit összeszedhetsz!

2009. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Testkép zavar akkor lenne ha sovány lennék és dagadtnak látnám magam de én dagadt vagyok.Szóval úgy értem nem vagyok anorexiás.A vágás 14cm mély és a végén ahol belenyomodott mélyen a penge 2.5cm kb és ott lett rajt alvadt vér mikor már nem vérzett annyira azt még mindig otthagytam tettem rá gézlapot és leragasztottam nem merem leszedni.
2009. aug. 30. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy gyermek pszichológus más mint egy felnőtt!Más oldalról fogja megközelíteni a gondodat!Nyugodt lehetsz nem fog bántani, vagy megalázni.Sem nyugtatóval pumpálni, mint sokan hiszik!

A sebed nézesd meg sürgősen egy orvossal ha van a közeledben kórház inkább oda menj az SBO-n fogadnak ilyenkor is, és nem fognak ordítozni veled, vagy ilyenek, vagy lehülyézni.Ellátják a sebet, és ennyi!

2009. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.5 cm??az nagyon mélynek számít!!Sürgősen menj orvoshoz, mert később sokkot is kaphatsz ekkora sebtől, főleg ha elfertőződött!!SBO-sürgősségi!!!!!!!!!!!!

Ez nem vicc!

2009. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

berajzoltad FILCEL és utána vágod, tehát azt belekented a sebbe. Simán fertőződhet.

Amúgy eleinte röhögtem hogy hogy lehet valaki ennyire ostoba, de aztán rájöttem hogy mi vna ha nem vicc a kérdés.


Mellesleg már csak azért is idióta vagy, mert az edzés még jó is lenne, de ha koplalsz akkor a szervezeted pont hogy visszatartja a zsírt. És csak izmot fogsz bontani. A diéta nem éhezést jelent. Vagyis a rendes diéta nem éhezés (az a titok hogy nem hülye oldalakon kell keresni csokidiétát meg káposztaleves meg 90 napos meg hasonló elmebajokat, hanem SPORToldalon: body.builder.hu alapismeretek)

2009. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem világos!14cm mély??Vagy széles?Na mindegy is, az írtó nagy seb!!!!!!!!!!!!!!!Azonnal orvos, mert sokkot kaphatsz!És az nem játék!


sokk életveszélyes állapot, amelyet a súlyos sérülések vagy vérveszteség, égés vagy szepszist (vérmérgezést) előidéző fertőzések okozhatnak. Legfőbb jellemzője a szinte mérhetetlenül alacsony vérnyomás. Mindig gondolni kell a sokkra, ha nagyobb sérülést követően sápadtságot, hideg verejtékezést, esetleg aluszékonyságot vagy zavartságot tapasztalunk. A sokkos beteg azonnali orvosi ellátást igényel. Etetni, itatni tilos.

2009. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A sokk kimenetele halál is lehet, mert a nálad fellépő vérmérgezés által károsodnak a létfontosságú szervek, mondjuk a szívbe fertőzött vér jut, a tüdőartériákba is, és így tovább, és mikor már az összeg szerved beteg szépen összeomlik a keringésed, és ne hidd hogy ehhez napok kellenek!Néhány óra is elegendő!
2009. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!