Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz e az, hogy a több műtéti...

Igaz e az, hogy a több műtéti altatás gyerekeknél tanulási zavart okozhat? Mi a helyzet e téren a felnőtteknél?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a sok műtéti altatás elpusztíthatja az agyban lévő őssejteket gyerekeknél és ezáltal tanulási zavart okozhat . Viszont attól tartok, hogy a felnőtteknél is lehet ilyen probléma. Tekintve azt, hogy bizonyos határon belül az tudtommal az agyi őssejtek korrigálják az agyi károkat, ezért én félek egy műtétet bevállalni, mert tudni kell rólam azt, hogy rendkívül stresszes életem volt sokáig, illetve van még ma is, illetve három évig elég sok alkoholt is megittam és valószínűleg ezek következtében volt gond a memóriámmal, de már helyrejött, viszont nem szeretnék visszaesni ebbe a majdnem öngyilkosságot okozó állapotba ( sok emlék kiesett és egy ideig nem igazán tudtam tanulni és állandó rettegésben éltem) Mit tanácsoltok? A műtét nem életfontosságú, inkább csak egy korrekciós műtét. Ti bevállalnátok a helyemben? Mondjuk igaz, hogy a cikk, ahol olvastam ezt a dolgot a műtéti altatásról, az gyerekekre vonatkoztatva írta, illetve azt is írta, ha jól emlékszem, hogy futás hatására az agyi őssejtek pótlódhatnak. Mi az igazság ?

#műtéti altatás #műtéti altatás okozta memória zavarok #agyi őssejtek
2013. jan. 22. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, milyen a műtét- de lehet, hogy kérheted érzéstelenítésben, nem altatásban. (többit priv-ben)
2013. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az össejtekkel kapcsolatban utána kellene olvasnod!!!!!!
2013. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy amire alapozok, azt is olvastam.
2013. jan. 22. 11:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy szerintem hülyeség :) Engem háromszor műtöttek altatásban gyerekként, aztán év végén osztályozó vizsgát kellett tennem a suliban, mert a műtétek miatt sokat hiányoztam. És színjeles lettem. Azóta egyetemre járok, a memóriám remek. Szóval ennyit az őssejt-agypusztításról :D És futni sem futottam.


Ha csak az altatástól aggódsz akkor én bevállalnám a helyedben, nem lesz tőle semmi bajod.

2013. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szamárság. Kérdezz utána egy aneszteziológusál ennek, ha nagyon félsz, de alapból szamárság az egész. Az viszont jelzésértékű, hogy miért kell egy gyereket SOKSZOR műteni!


Ha rólad van szó, akkor nemigen hiszem, hogy gyerekkorú volnál. A három évig tartó alkoholizálás sem pusztít el annyi agysejtet, amennyitől te félsz (ráadásul a legújabb kutatások szerint bizony az agy is regenerálódik, ha nagyon lassan is).


Memmóriagondok ellen kiváló volna a műtét után egy pszichoanalízis vagy hipnózisterápia (de az utóbbit csakis képzett klinikai szakpszichológussal!).


És csak nyugi! :))

2013. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!